Tostun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tostun Yanında Ne Gider

0

Hem kahvaltı hem de ara öğünler de pratik olması için sık sık yediğimiz yiyeceklerden birisi de tost oluyor. İster kaşarlı isterseniz de sucuklu olarak tercih edebileceğiniz tostun yanına çok güzel şeyler yaparak menünüzü tamamlayabilirsiniz. Özellikle günümüzde ise bu tostlar pratik olduğundan en çok gençlerimiz tarafından tercih ediliyor. Tostun yanına içecek olarak ; soğuk çay , ayran , çay veya kola gibi içecekleri tercih edebilirsiniz.

Sahanda yumurta

Kahvaltılık için tost yapacaksanız o zaman biraz doyurucu olması açısından tostunuzun yanına sahanda yumurtayı yapabilirsiniz. Bu ikili besini tercih ederek hem vücudunuz için çok yararlı olur hem de doyarsınız.

Patates salatası

Tostunuzun yanına tercih edebileceğiniz harika yemekten birisi de patates salatasıdır. Ocakta patateslerimizi haşlayıp isteğe göre baharatlar ve sebzeler ekleyerek tostun yanına servis edelim. Bu yemek kahvaltılık için değil ara öğünlerde ya da akşam yemeklerini atıştırmalık olarak seçebilirsiniz.

Brokoli haşlaması

Biraz sebze ağırlıklı beslenmek isteyenler varsa o zaman brokoli haşlamasını tercih edebilirsiniz. Brokoli vücut için de çok yararlı bir besin olduğundan özellikle anneler çocuklarına kış aylarında sık sık brokoli yedirtmek isterler. Sizler de tostun yanına brokoli haşlamasını yaparak güzel menü oluşturabilirsiniz.

Sosis kızartması

Aperatif bir yiyecek arıyorsanız o zaman kahvaltının yanına tost ile sosis kızartmalarını tercih edebilirsiniz. Hem tat bakımından hem de besleyicilik bakımından bu ikili güzel olacaktır.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir