Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

0

Fasulye piyazın yanına ne gider merak eden ev hanımlarımız varsa o zaman sizler için netten kısa araştırma yaparak en güzel yemekleri bulup sayfamıza ekledik. Fasulye piyaz biliyorsunuz ki kuru fasulyelerin haşlanması sonucunda içerisine de soğan , zeytinyağı , maydanoz ve sumak gibi malzemeler girerek yapılan salata türüdür. Hatta günümüzde ana yemeklerin yanına sıkça tercih edilmektedir. Akşamki yemek için salata için fasulye piyaz yapacaksanız bunu tamamlamak için kesinlikle ana yemek yapmanız gerekiyor. İşte fasulye piyazın yanına yapılabilecek ana yemekler ;

Fasulye Piyazın Yanına Ne Gider

IZGARA KÖFTE

Yapmış olduğunuz fasulye piyazın yanına gidebilecek en güzel et çeşitlerinden birisi de ızgara köftedir. Zaten biliyorsunuz ki dışarıda köfte yeseniz bile yanına mutlaka piyaz gelir. Bu yüzden ızgara köfte ile piyaz ayrılmaz ikili olarak bilinir.

CİĞER

Izgara köfte tercih etmek istemeyen ev hanımlarımız varsa o zaman alternatif olarak ciğer de piyazın yanına çok yakışacaktır. Ciğer sunumu yapıldığı zaman da yanında masaya kesinlikle piyaz gelir. Bu yüzden sizler de ciğeri piyazla beraber tercih edebilirsiniz.

ET SOTE

Akşam yemeği için et sote yapacaksanız o zaman hemen fasulyelerinizi haşlamaya başlayın ve çok güzel bir meze ortaya çıkartın. Unutmayın piyazı güzel yapan zeytinyağı ve içerisine eklenen malzemelerdir.

BALIK

Hem balık hem de piyaz tercih edilebilecek en güzel menülerden birisidir. Akşam yemeği için balık tercih edecekseniz ve yanına da kesinlikle piyaz ile şalgam olursa ortaya harika lezzet çıkacaktır.

KEBAP

Hangi tarzda kebap tercih ederseniz edin masanızı her zaman piyazla süslemeniz daha doğru olacaktır. Et yemeklerinin yanına hep piyaz servis edilir. Sizler de kebap çeşitlerinden birisini tercih edecekseniz o zaman kuru fasulyelerinizi haşlamaya ve güzel bir piyaz yapmaya başlayın.

HÜNKAR BEĞENDİ

Piyazın yanına gidebilecek en güzel et yemeklerinden birisi de hünkar beğendidir. Fakat hünkar beğendi yemeği zor bir yemek olduğundan dolayı dikkatlice yapmanız gerekiyor. Akşama da misafirleriniz varsa onlara özel olarak hünkar beğendi ile piyazı yapıp servis edebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir