Kızartma Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kızartma Yanında Ne Gider

0

Kızartma Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağının vazgeçilmez harikalardan birisi olan kızartmanın yanına ne gider ? bugün bunu inceleyeceğiz. Patates , biber , patlıcan ve biberleri kızartarak atıştırmalık olarak harika kızartmalar yapabilirsiniz. Bu kızartma atıştırmalık olduğundan dolayı yanına mutlaka ana yemek yapılması gerekiyor. Bizde bu konu hakkında araştırmalar yaptık ve kızartmanın yanına yapılabilecek en ideal yemekleri sayfamıza ekledik. Fakat akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman ana yemek seçimini çok iyi yapmanız gerekiyor.

Kızartma Yanında Ne Gider

EZOGELİN ÇORBASI

İnsanlar genel olarak kızartma yaptıkları zaman yanına çorba yaparlar. Çünkü çorba başlangıç yemeği olduğundan dolayı ve kış ayı da olduğu için günümüzde çok tercih edilen ezogelin çorbasını tercih edebilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Kızartmanın yanına yapılabilecek en ideal ve güzel yemeklerden birisi de pirinç pilavıdır. Pirinç pilavınızı yapacağınız zaman baldo pirinç , tereyağlı ve şehriyeli olarak yaparsanız ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

Kızartma Yanında Ne yapsam

ÇOBAN SALATASI

Her yemeğin yanına yakışan ve kızartma ile uyumlu olabilecek çoban salatasını yapabilirsiniz. Vitamin deposu olan çoban salatasına bol limon ve zeytinyağı ilave ederek daha güzel hale getirebilirsiniz.

ŞAKŞUKA

Kızartma yapıldığı zaman yemek olarak yapılabilecek en ideal yemek türü şakşuka olmaktadır. Şakşuka özenle hazırlandığından dolayı ortaya harika yemek çıkıyor. Bu yüzden kızartma ile çok uyumlu olur.

İÇLİ KÖFTE

Eğer zamanınız varsa ve evinize gelecek misafirleri en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız o zaman kızartmanın yanına içli köfte tercih edebilirsiniz. Kızartma biliyorsunuz ki ağırdır ve bu yüzden içli köfte hafif olduğundan dolayı yapabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir