Hindinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hindinin Yanında Ne Gider

0

Hindinin Yanında Ne Gider ?

Hindi yemeği eğer güzel bir şekilde pişirilirse o zaman lezzeti bir harika olur ve özellikle hem haşlaması hem fırında pişirmesi hem de ızgarası yapılmaktadır. Hindinin yanına yapılacak olan yemekler her zaman ara sıcak veya salata tarzı şeyler yapılırsa ortaya daha güzel lezzetler çıkacağından emin olabilirsiniz. Fakat şöyle bir durum var ki hindinin eti biraz tavuk etine göre sert olduğundan dolayı birçok kişi tarafından sevilmez ve tercih edilmez. Ama eğer pişirme tekniklerini bilirseniz o zaman etiniz aynı tavuk eti gibi yumuşacık olacaktır. Şimdi sizler yapmış olduğunuz hindi etinin yanına yapabileceğiniz yemekleri arıyorsanız buyurun bakalım.

Hindinin Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Tavuk kızartması yaptığımız zaman yanına pirinç pilavı tercih ediyorsak aynı şekilde hindi etinin yanına da en iyi gidecek ana yemek pirinç pilavıdır. Özellikle tereyağı ile yaparsanız pirinç pilavınız daha lezzetli olacaktır.

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavını sevmeyenler ve tercih etmeyecek olanlar buna alternatif olarak bulgur pilavını tercih edebilirler. Hatta hindi etinin suyu ile yaparsanız bulgur pilavınız daha güzel olur.

Hindinin Yanında Ne yapsam

KUSKUS

Kuskus genel olarak et yemekleri yapıldığı zaman en çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. İçerisinde bol miktarda karbonhidrat olduğundan dolayı da sporcular tarafından çok tercih edilir. Sizler de isterseniz haşlayıp pilavla beraber tercih edebilirsiniz.

ÇOBAN SALATA

Hindi eti ızgarası yaptıysanız o zaman bunu tamamlamak için en iyi seçim salatadır. Salata olarak da çoban salatası hindi etinin yanına çok yakışacaktır. Fakat isteyenler farklı tarzlarda salatalar da yapabilir tabi.

FIRINDA PATATES

Hindi etinin yanına ana yemek tercih edecekseniz o zaman fırında patatesi deneyebilirsiniz. Akşama eve gelecek misafirleriniz varsa o zaman bu iki menü iyi olacaktır.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir