Tantuninin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tantuninin Yanında Ne Gider

0

Mersin ilimizin en meşhur yemeklerinden birisi olan ve günümüzde ise çoğu yerde severek yenilen yemeklerinden birisi olan tantuninin yanına ne gider sorusuna bakacağız bugün. Mersin de restoranlarda müşterilerin çoğu tantuni sever ve yanına bir de güzel mezeler gelince o zaman tadından yenmez oluyor. Tantuninin yanına aslında birden fazla meze ve başka türlerde yemekler servis edilebilir.

Pide

Tantuninin yanına gidebilecek en güzel ve en lezzetli yemeklerin başında pide gelir. Isıtılmış olan tantuni ile pide bir araya geldiği zaman burada dikkat etmeniz gereken bir nokta oluyor o da dürümden aşağıya yağ akıtılması oluyor.

Pirinç pilavı

Pirinç pilavı doyurucu bir yemek olduğundan tantuni ile birleşince hem daha lezzetli hem de doyurucu oluyor. Pirinç pilavı ve tantuni bu ikili menüyü tercih edebilirsiniz.

Cacık

Yaz ayında tantuni yiyorsanız o zaman tap taze doğranmış salatalıklar yoğurt ile birleşerek ve isteğe göre de tuz katılarak yapılan buz gibi cacığı tercih edebilirsiniz. Soğuk meze olarak tantuninin yanına en yakışan cacıktır.

Közlenmiş Domates Salatası

Közlenmiş olan domates salatası akdeniz bölgesinin sıcak mezesi olarak bilinir. Bazı restoranlar da ise bu meze verilir. Sizler de tantuninin yanına közlenmiş domates salatasını tercih edebilirsiniz.

Salata

Tantunini yemeği yağlı bir yemek olduğundan ve sizler de yağsız bir şey arıyorsanız o zaman salata yapabilirsiniz. Sofranızda hem az yağlı bir salata olursa tantuni yağlı olduğundan onu bastırabilir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir