Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

0

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem ?

Tavuk yapımı çok kolaydır ve özellikle sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında da yer almaktadır. Tavuk yemeği yaptığınız zaman yanına birden fazla yemekte yapmanız mümkündür. Fakat tavuk ile yapılan yemekler arasında genel olarak tavuk haşlaması yer alıyor. Böyle olunca da tavuk haşlama yanına ne pişirsem ? diye ev kadınlarımız aramalar yapmaya başlıyor. Tavuk haşlama yemeği genel olarak yağsız olmaktadır ve beyaz et tüketmesi gereken kişilerin de çok fazla tercih ettiği yemeklerden birisidir. Yanına ise yapılabilecek en ideal yemek türü pirinç pilavı oluyor. Peki , başka ne gibi yemekler yapabiliriz.

Tavuk Haşlama Yanına Ne Pişirsem

TAVUK SUYUNDAN PİŞMİŞ PİRİNÇ PİLAVI

Tavuk haşlama yapacağınız zaman akla gelen ilk yemeklerden birisi de pirinç pilavı oluyor. Ama sizler pirinç pilavını yapacağınız zaman tavuğun suyunu kullanırsanız ve bol şehriyeli yaparsanız o zaman ortaya da harika lezzetler çıkarmış olursunuz.

ERİŞTE

Tavuk haşlama yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünüyorsanız o zaman Erişte yapabilirsiniz. Erişteleri haşlayarak isteğe göre yoğurtlu veya tereyağlı olarak yapıp haşlamanızın yanına servis edebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Tavuk haşlaması bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapılması daha doğru seçim oluyor. Bu yüzden çorba olarak da Türk mutfağında en çok tercih edilen ve yapımı da pratik olan mercimek çorbasını yapabilirsiniz.

Tavuk Haşlama Yanına Ne gider

FIRINDA KARNABAHAR

Fırında yapılan karnabahar yemeği günümüzde sıklıkla yapılan yemek çeşitlerinden birisidir. Hatta bu yemeği yapacağınız zaman kaşar peyniri kullanırsanız daha lezzetli yaparsınız.

FIRINDA KAŞARLI MANTAR

Fırında karnabahar yapmak istemiyorsanız buna ek olarak isteyenler kaşarlı mantar yapabilir. Fırında yapacağınız mantarın ortasına tereyağı ile kaşar peyniri ekleyerek fırına atın ve daha sonra tavuk haşlamanın yanına servis ederek afiyetle tüketin.

PATATES PÜRESİ

Tavuk yemeği yapılacağı zaman yanına mutlaka patates püresi yapılır. Bunun için yapmış olduğunuz haşlamanın yanına da patates püresini hazırlayabilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir