Orman Kebabının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Orman Kebabının Yanına Ne Gider

0

Orman Kebabının Yanına Ne Gider ?

Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri arasında yer alan ve çok sevilen et yemeği olan orman kebabının yanına ne gider ? ev kadınları tarafından çok merak edilen sorulardan birisi haline geldi. Orman kebabı yapılacağı zaman içerisinde kullanılan malzemeler kuşbaşı et , patates , bezelye ve havuç gibi sebzeler ile yapılan harika bir ana yemektir. Özellikle yapmış olduğunuz bu yemeğin üzerine kekik ilavesi ederseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Şimdi orman kebabı yemeğinin yanına ek olarak yardımcı yemekler yaparsanız akşama mükemmel bir menü hazırlayabilirsiniz.

Orman Kebabının Yanına Ne Gider

ÇORBA

Ana yemeğe başlamadan önce ilk olarak içimizi ısıtmak için sıcacık bir başlangıç çorbası içmemiz gerekiyor. Bu yüzden başlangıç çorbası olarak mercimek , yayla , tarhana veya ezogelin çorbasından birisini tercih ederek yemeğinizin yanına yapabilirsiniz.

PİLAV

Orman kebabı yemeği bir et türü yemek olduğundan dolayı yanına gidebilecek en güzel tat pilavdır. Pilav zaten biliyorsunuz ki her yemeğin yanına çok yakışır ve bu yüzden orman kebabının yanına ister pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Orman Kebabının Yanına Ne yapsam

MEVSİM SALATA

Hem bol yeşillikli hem de zeytinyağlı olarak hazırlamış olduğunuz mevsim salatasını orman kebabının yanına yaparak sofranızı renklendirmiş olursunuz.

ÇOBAN SALATA

Mevsim salatasını tercih etmeyecekseniz o zaman bunun yanına alternatif salata olarak çoban salatasını yapabilirsiniz. Hem domates hem salatalık hem yeşil biber hem de kuru soğanla hazırlanan çoban salatası orman kebabının yanına çok yakışacaktır.

CACIK , YOĞURT YADA AYRAN

Orman kebabının yanına gidebilecek lezzetlerden birisi de hem dereotu hem de nane ile hazırlayabileceğiniz buz gibi cacıktır. Buna ek olarak isteyenler sade olarak yoğurt ya da ayran da tercih edebilir.

RUS SALATASI

Rus salatası bir mezedir ve genel olarak et türü yemeklerinin yanın da çok tercih edilmektedir. Bu yüzden sizler de Rus salatasını seviyorsanız yapmış olduğunuz orman kebabı yemeğinin yanına servis edebilirsiniz.

HAVUÇ KIZARTMASI

Rus salatasına ek olarak yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de sarımsaklı yoğurt ile yapılan havuç kızartmasıdır. Yani ister Rus salatası isterseniz de Havuç Kızartmasını yapabilirsiniz.

TURŞU

Orman kebabının yanına tercih edebileceğiniz farklı tatlardan birisi de turşudur. İster karışık isterseniz de sadece salatalık turşusunu yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir