Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider

0

Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider ?

Havuç kızartması biliyorsunuz ki bir salata çeşididir ve günümüzde en çok yemeklerin yanına salata olarak yapılmaktadır. Havucu ister mezelerde isterseniz de salata olarak yemeklerin yanlarında kullanabilirsiniz. Mesela bir ana yemek yaptığınız zaman yanına salata yapmak için havuç kızartmasını tercih edebilirsiniz. Çocuklarınız bile havucu sevmiyorsa bu şekilde onlara sevdirebilirsiniz. Şimdi havuç kızartması yapacaksanız ve ana yemek olarak neler yapabilirim diye merak ediyorsanız o zaman yazımızı okumaya devam edin.

Havuç Kızartmasının Yanına Ne Gider

KIZARTMA ÇEŞİTLERİ

Havuç kızartmasının yanına gidebilecek en lezzeti yemek yine kızartma çeşitleri olmaktadır. Özellikle kızartma da patateslere öncelik vererek bunlara ek olarak patlıcan , kabak ve biber eklemesi yaparak ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz.

MANTAR SOTE

Mantar sote ile havuç kızartması en iyi ikili menülerden birisidir. Öğle arası olarak mantar sote yapacaksanız o zaman havuç kızartması ile çok iyi gideceğinden emin olabilirsiniz.

PATLICAN KÖZLEME

Havuç kızartmasının yanına yapabilecek en güzel salata türlerinden birisi de patlıcan olmaktadır. Közlemiş olduğunuz patlıcanları sarımsakla beraber veya yoğurtla yaparak harika lezzetler ortaya çıkartabilirsiniz.

Havuç Kızartmasının Yanına Ne yapsam

BROKOLİ

Taze brokoli kış aylarında en çok tüketilen ve sağlık açısından da çok zengin olan sebzelerden birisidir. Havuç kızartmasının yanına sağlıklı salata olan brokoliyi tercih edebilirsiniz. Hatta isteyenler brokoliyi fırında yapıp daha sonra üzerine kremalı sos yapıp bu şekilde de tercih edebilirsiniz.

FIRINDA KABAK YEMEĞİ

Fırında yapılan kabak yemeği ile havuç kızartması çok güzel gidecektir. Farklı tarzlarda yemek arıyorsanız bence fırında kabak yemeğini deneyebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir