Tavuk Dolması Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Dolması Yanına Ne Gider

0

Tavuk dolması yemeği baya uğraştırıcı bir yemek olmakla beraber yapıldığı zaman tadı o kadar güzel oluyor ki ortaya resmen lezzetli bir yemek çıkıyor. Tavuk dolması yemeğinin farklı şekillerde pişirme ve farklı şekillerde ise servis seçenekleri bulunmaktadır. Mesela iç kısmı hazırlanırken bazı hanımlar sade yaparken bazıları ise içerisine çan fıstığı kuş üzümü ve kestane gibi malzemeler koyuyorlar. Bu şekilde de ortaya daha lezzetli tavuk dolması çıkıyor. Peki bu yemeğin yanına neler gider ?

Kestane pilavı

Evinize özel misafirler gelecekse ve akşam yemeği için tavuk dolması yaptıysanız o zaman bu yemeğin yanına kestane pilavı en iyi seçim olacaktır. Kestaneyi ilk olarak haşlıyoruz ve daha sonra haşlanan kestane pirinç ile buluşuyor. Bence bu ikili meni daha güzel olacaktır denemelisiniz.

Peynirli Börek

Akşama önemli misafirleriniz varsa ve yemek zaten yaptınız bunun yanına daha değişik bir menü arıyorsanız bence peynirli böreği tercih edebilirsiniz. Taze yufkalar ile yapacağınız peynirli böreği tavuk dolması yemeğinden önce ara sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Rus Salatası

Orta kısma koyabileceğiniz mezelerden birisi olan Rus salatasını yapabilirsiniz. Tavuk dolmasının yanına zaten genel olarak Rus salatası yapılmaktadır. Sizler de seviyorsanız menünüze ekleyebilirsiniz.

Kırmızı Biber Salatası

Közlemiş olduğunuz biberleri doğrayarak daha sonra üzerine daha önceden yapmış odluğunuz sarımsaklı yoğurdu ekleyerek kırmızı biber salatasını tavuk dolmasının yanına servis edebilirsiniz.

Zeytin Yağlı Yaprak Sarma 

Akşama ağır misafirleriniz gelecekse ve onları en kusursuz şekilde ağırlamak için tavuk dolmasının yanına bir de zeytinyağlı yaprak sarmasını yaparak harika lezzet oluşturmuş olursunuz. Çünkü dolma ile sarma bir bütün olduğundan bence misafirleriniz bile bayılacak buna.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir