Kadınların Yeri

Mücver Yanında Ne Gider

Mücver Yanında Ne Gider

Mücver Yanında Ne Gider ?

Sebze yemekleri kategorisinde yer alan ve diğer yemeklere göre daha hızlı bir şekilde hazırlanan mücverin yanında ne gider ? bugün buna bakacağız arkadaşlar. Mücver yemeği yapıldığı zaman yanına her çeşitte yemek tercih edilebilir. Mücver yapacağınız zaman ise ilk olarak kabakları güzelce yıkayın ve daha sonra kabuklarınızı soyup ardından içerisinde bulunan yumuşak kısmı kaşık yardımı ile çıkartıp rendeleyin. Şimdi son olarak ise kabaklarımızı kızartmak için yapmış olduğumuz karışımın içerisine yumurta , peynir , un , maydanoz , baharatlar ve havuç ekleyerek kızartabilirsiniz.

Mücver Yanında Ne Gider

CACIK

Hem salatalık hem de yoğurdun birleşmesi sonucunda ortaya çıkan cacık mücver ile beraber çok güzel gitmektedir. Zaten mücver yapıldığı zaman yanına mutlaka yoğurt yenir. Sizler de yoğurt yerine buz gibi cacık yapsanız daha iyi olur.

PİRİNÇ PİLAVI

Her yemeğin yanına yakışan ve özellikle karbonhidrat bakımından çok zengin olan pirinç pilavı mücverin yanına çok yakışacaktır. Akşama mesela evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman mücver yaptığınız zaman yanına da ana yemek olarak pirinç pilavını yapabilirsiniz. Fakat pirinç pilavı yaptığınız zaman sebzeli yaparsanız daha iyi olur.

Mücver Yanında Ne yapsam

ŞAKŞUKA

Patlıcandan yapılan ve hem salata hem de meze olarak tercih edilen şakşuka , mücverin yanına gidebilecek en güzel lezzetlerden birisidir. Özellikle akşam yemeği için şakşuka en iyi seçimdir.

ÇOBAN SALATA

Bir yemek yapıldığı zaman bu yemeği tamamlamak için kesinlikle salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden yapmış olduğunuz mücverin yanına da eğer çoban salatası yaparsanız menünüzü daha kuvvetli hale getirmiş olursunuz.

LAVAŞ

En son olarak mücveri sade olarak tercih edecekseniz o zaman yanına sıcacık bir lavaş tercih ederek mücver yemeğini yalnız bırakmamış olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ