Karnıyarığın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karnıyarığın Yanında Ne Gider

0

Karnıyarığın Yanında Ne Gider ?

Patlıcan yemekleri arasında en çok sevilen ve yapılan yemekleri arasında karnıyarık yemeği gelmektedir. Yapımı biraz zordur fakat yapıldıktan sonra ve yanına da bir de pirinç pilavı tercih edildiği zaman ortaya harika lezzet çıkıyor. Karnıyarık yemeği yapacaksanız akşama o zaman bunun yanına tamamlayıcı güzel bir yemek bulmanız gerekiyor. Şimdi ilk akla gelen genel olarak pilav oluyor fakat pilav dışında başka yemekleri de tercih edebilirsiniz. Karnıyarık tek başına da güzel fakat fakat yanına salata ve meze gibi şeyler yaparsanız daha lezzetli olacaktır. İşte karnıyarık yemeğinin yanına tercih edilebilecekler ;

Karnıyarığın Yanında Ne Gider

PİLAV

Karnıyarık yemeği yapıldığı zaman yanına yapılan ilk yemek pirinç pilavı olmaktadır. Tabi isteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavını da tercih edebilir. Pirinç pilavını sade yapmak yerine havuçlu ya da bezelyeli olarak yapabilirsiniz.

SALATA

Karnıyarık ve pirinç pilavı yaptığınız zaman yanına ekstra olarak salata yapmanız çok güzel olacaktır. Salata olarak mevsim salatasını veya çoban salatasını tercih edebilirsiniz.

Karnıyarığın Yanında Ne yapsam

ÇORBA

Karnıyarık yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise isteyenler mercimek çorbası isteyenler de tarhana çorbasını yapabilir.

HAVUÇ RENDESİ

Sofranızı biraz renklendirmek istiyorsanız o zaman yoğurtlu olarak yapılan ve havuç rendesi ile yapılan harika mezeyi karnıyarık yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. Bu şekilde hem menünüz daha renkli olur hem de lezzetli menü oluşturmuş olursunuz.

ZEYTİNYAĞLI FASULYE

Karnıyarık yemeğinize ek olarak başka yemek yapacaksanız o zaman zeytinyağlı olarak yapılan fasulye yemeğini yapabilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir