Nohudun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Nohudun Yanında Ne Gider

0

Nohudun Yanında Ne Gider ?

Kış mevsiminde baklagiller sınıfında en çok tercih edilen yemeği nohuttur. Nohut vitamin ve mineral bakımından da en zengin besin olduğundan dolayı günümüzde çok sık tercih edilmektedir. Nohut yemeği yapılacağı zaman sade olarak yapıldığı gibi etli ve kıymalı olarak da tercih edilmektedir. Ev kadınları nohut yemeği yaptıkları zaman en çok merak ettikleri soru nohudun yanında ne gider ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız nohut yemeğinin yanına gidebilecek en lezzetli yemek pilav oluyor. Pilavın dışında ise daha lezzetli yemekler ve salatalar da yapabilirsiniz.

Nohudun Yanında Ne yapsam

PİLAV

Nohut yemeği yapıldığı zaman yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemekler arasında pirinç pilavı veya bulgur pilavı yer almaktadır. Fakat pilavınızı yapacağınız zaman sade yapmak yerine sebzeli yaparsanız daha güzel olur.

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavını tercih etmek istemeyen kadınlar alternatif yol olarak bulgur pilavını nohudun yanına tercih ederler. Özellikle bunları tamamlamak için bir de turşu eklenirse daha iyi olur. Turşu yoksa salata yapabilir ya da yanına Ayran tercihi yapabilirsiniz.

Nohudun Yanında Ne Gider

LAHANA SARMASI

Nohut yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka pirinç ya da bulgur pilavı yapılır. Fakat sizler başka yemekler yapmak istiyorsanız o zaman zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarmasını yapıp servis edebilirsiniz.

MEVSİM SALATASI

Her ana yemeğin yanına gidebilecek lezzetler arasında salata yer almaktadır. Bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz nohut yemeğinin yanına güzel bir mevsim salatası yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

ÇORBA

Yemek menülerinde olmazsa olmazı olan ve ana yemeğe giriş yapmadan önce başlangıç olarak tercih edilen yemekler arasında çorba vardır. Nohudun yanına da çorba olarak tarhana , mercimek veya yayla çorbasından birisini yapabilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI FASULYE

Eğer sizler nohut yemeğinizi etli olarak yaptıysanız o zaman yanına zeytinyağlı bir yemek yapmayı düşünebilirsiniz. Zeytinyağlı olarak yapabileceğiniz yemeklerden birisi de fasulyedir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir