Palamut Balığı Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

0

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir ?

Yüksek bir şekilde protein oranlarına sahip ve aynı zaman da omega-3 bakımından da baya zengin olan balık türlerinden birisi de palamut balığıdır. Bu makalemizde ise palamut balığının yanında ne yenir ? kısaca ondan bahsedeceğiz. Günümüzde akşam yemeklerinde balık yapılacağı zaman genel olarak balık türlerinde palamut balığını tercih ederler. Palamut balığı gerçekten en lezzetli türlerden birisidir ve kolay temizlendiği için de çoğu insanın tercihleri arasında yer alıyor. Peki , bu balığı yaptık ve yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz değil mi ? İşte palamut balığının yanına yapılabilecek tatlar…

Palamut Balığı Yanında Ne Yenir

İRMİK HELVASI

Palamut balığı tek başına da yenebilecek lezzetlerden birisidir. Fakat balıktan sonra yapacağınız güzel bir irmik helvası ve çay çok iyi gider bence. Akşama da evinize gelen misafirleriniz varsa palamut balığını ikram ettiyseniz o zaman balıktan sonra irmik helvasını yapıp servis edebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba olarak ilk sıralarda yer alan ve çoğu kişi tarafından da sevilen mercimek çorbası ile palamut balığı çok iyi gidecektir. Eğer çorbanızı et suyu ya da tavuk suyu ile yaparsanız daha lezzetli yapmış olursunuz.

PATATES PÜRESİ

Farklı lezzetler arayan ev kadınları varsa o zaman top patatesleri haşlayarak bunlardan çok güzel patates püresi yapıp palamut balığın yanına servis edebilirsiniz.

KARA LAHANALI SALATA

Taptaze sebzelerden ve karalahanadan harika salata yaparak palamut balığın yanın da tüketebilirsiniz. Biliyorsunuz ki her balığın yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. Bu yüzden palamut balığın yanına da karalahana salatasını tercih edebilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Palamut balığın yanına yapabileceğiniz yemekler arasında bulgur pilavı yer alıyor. Fakat yapacağınız bulgur pilavı susuz ve acısız olması gerekiyor. Zaten çoğu restoranlar da palamut balığının yanına bulgur pilavı ikram ederler.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir