Nohut Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Nohut Yanında Ne Gider

0

Nohut Yanında Ne Gider ?

Günümüzde kuru fasulye ne kadar çok tercih ediliyorsa aynı şekilde buna alternatif olarak nohutta o derece çok tercih edilmektedir. Nohut baklagiller ailesinden olan besin değeri de en yüksek gıdalardan birisidir. Türk mutfağında ise yeri çok özeldir. Nohut yemeği yapılacağı zaman sade olduğu gibi isteyenler etli , kıymalı veya tavuklu olarak da tercih etmektedirler. Fakat sofranızı daha güzel hale getirmek için nohudun yanına güzel bir yemek tercih etmeniz gerekiyor. Peki nohut yanında ne gider ? biz bu konu hakkında araştırma yaptık ve yanına gidebilecek en güzel yemekleri sizlerle paylaştık.

Nohut Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Nohut yemeği yapılacağı zaman genel olarak ilk tercih edilen yemek pirinç pilavı oluyor. Çünkü pirinç pilavı ile nohut yemeği ayrılmaz ikililerden birisidir. Fakat pirinç pilavınızı sade yapmak yerine şehriyeli veya tavuklu yaparsanız daha iyi olur.

KARIŞIK TURŞU

Nohut yemeğinin yanına süsleyen lezzetlerden birisi de karışık turşulardır. Karışık turşu olarak lahana , salatalık , biber ve havuç turşularını yapmış olduğunuz yemeğin yanına tercih edebilirsiniz.

Nohut Yanında Ne yapsam

CACIK

Nohut yemeği ve pirinç pilavını tamamlayan meze türlerinden birisi cacıktır. Özellikle yaz mevsiminde tercih ediyorsanız buz gibi cacık yapmış olduğunuz yemeğin yanına çok yakışacaktır.

Buna da Bakabilirsiniz ; Kapuskanın Yanına Ne Gider ?

KURU BİBER KIZARTMASI

Kurutulmuş olan biberleri ve patlıcanları kızartarak üzerine de sarımsaklı yoğurt döküp nohut yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz. İsteyenler patates de ekleyebilir.

BULGUR PİLAVI

Eğer pirinç pilavın sevmiyorsanız o zaman buna alternatif olarak bulgur pilavını nohut yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz. İsteyenler bulgur pilavını sade yapmak yerine domatesli ,patlıcanlı veya biberli olarak yapabilir.

KÖZLENMİŞ BİBER

En son olarak nohut yemeğinin yanına gidebilecek lezzetler arasında tavada yağsız olarak kızartabileceğiniz veya közde yapabileceğiniz biberler oluyor. Bu biberler nohudun yanına çok yakışır.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir