Tavuk Suyu Çorbanın Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Suyu Çorbanın Yanına Ne Yapılır

0

Çok lezzetli ve aynı zaman da besin değeri yüksek olan tavuk suyu çorbasının yanına ne yapsam diye düşünen bayanlarımız varsa o zaman doğru yerdeler. Tavuk suyu çorbası hem protein bakımından çok zengin hem de enerji kaynağı olduğundan günümüz de çorba olarak çok tercih edilmektedir. İlk olarak tavuklar haşlanır ve daha sonra suyun içinden tavuk alınarak yoğurt , limon ve un beraber terbiye edilirken tavuk parçalanır ufak hale gelince suya atılıp orada kaynamaya bırakılarak yapılır.

Püreli Kaşarlı Köfte

Tavuk suyu çorbasının yanına gidebilecek en güzel yemeklerden birisi de püreli olarak yapacağınız kaşarlı köftedir. Köfteleri sizler ceviz büyüklüğünde hazırlayıp üzerine patates püresi ekleyip onunda üzerine kaşar rendeleyip tepsiye koyun. Daha sonra salçalı sos döküp fırına verin. Bu şekilde tavuk suyunun yanına harika yemek yapmış olacaksınız.

Patlıcanlı Kürdan Kebabı 

Daha farklı ve güzel lezzet arıyorsanız o zaman patlıcanlı kürdan kebabını tercih edebilirsiniz. Bence tavuk suyu çorbasının yanına gidebilecek farklı yemek olabilir bu.

Közlenmiş Kırmızı Biber

Günümüzde sık sık yapılan ve birçok kişi tarafından da sevilen közlenmiş kırmızı biberi çorbanızın yanına yapabilirsiniz. İlk olarak kırmızı biberleri közleyin ve daha sonra sarımsaklı yoğurt yapıp közlenen biberlerin üzerine dökün. Bu şekilde harika lezzet oluş olacaktır.

Zeytinyağlı Taze Fasulye

Daha basit yemek arayan bayanlarımız varsa o zaman zeytinyağlı taze fasulye çok iyi bir seçim olacaktır. Başlangıç olarak tavuk suyu çorbası ana yemek olarak da taze fasulye yemeğini tercih edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir