Şakşukanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şakşukanın Yanında Ne Gider

0

Günümüzde en çok sevilen yemeklerden biri olan Şakşukanın yanına ne gider ? bugün hep beraber bunu inceleyeceğiz. Türk mutfağında şakşukanın yeri çok farklıdır ve en lezzetli yemeklerden biri olduğundan dolayı herkes tarafından çok tercih ediliyor. Fakat yanına yapacağımız yemekler sayesinde çok güzel menüler oluşturabiliriz. O zaman şakşukanın yanına neler yapabiliriz ? İsterseniz ona bakalım.

Şakşukanın Yanında Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Her ana yemeğin yanında mutlaka başlangıç yemeği olarak çorba olması gerekiyor. Şakşukanın yanına başlangıç çorbası olarak mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz. Hem yaz hem de kış ayında tüketilen en sağlıklı çorbalardan birisidir.

ÇOBAN SALATASI

Her yemeğin yanına biliyorsunuz ki salata yapılması gerekiyor. Çünkü bir yemeği güzel hale getiren meze salatadır. Sizde şakşuka ve yanına mercimek çorbası en son olarak da güzel çoban salatası yaparak harika ve lezzetli menü oluşturmuş olursunuz.

FIRINDA TAVUK ŞİŞ

Şakşukanın yanına yapabileceğiniz en ideal ve en lezzetli yemeklerden birisi de fırında yapacağınız tavuk şiş’tir. Tavuk her yemeğin yanına çok yakışır ve şakşukanın yanına da çok yakışacaktır bence.

YAPRAK SARMA

Biraz farklı yemek arayan hanımlarımız varsa o zaman zeytinyağlı yaprak sarmasını tercih edebilirsiniz. Fazla bir ağır yemek olmadığından dolayı şakşukanın yanına çok uyacaktır.

BİBER BORANİ

En son olarak şakşukanın yanına aperatif ve ara soğuk olan yemeklerden birisi de biber borani yemeğidir. Hem lezzetli hem de çok sağlıklı olduğundan dolayı şakşuka yemeğinin yanına tercih edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir