Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

0

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider ?

Haşlamış olduğunuz nohutlarla beraber pirinci karıştırıp daha sonra ortaya nohutlu pilav çıkartarak ortaya harika lezzetli bir yemek çıkarmış olursunuz. Çoğu insan sadece nohut yemeğini yapmak dışında farklı olsun diye nohutlu pilavı yapmayı daha çok tercih ediyor. Türk sofralarında ise en çok tercih edilen ve rağbet görülen yemeği nohutlu pilavdır. Fakat ev kadınları tarafından merak edilen soru nohutlu pilavın yanında ne gider ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız yapmış olduğunuz yemek pilavdan oluştuğu için yanına çok güzel ana yemekler yapılabilir. İşte yanına yapılabilecek yemekler ;

Nohutlu Pilavın Yanında Ne yapsam

ETLİ BAMYA YEMEĞİ

Türk mutfağında en çok yapılan ve geleneksel yemeklerden birisi olan etli bamya yemeği yapmış olduğunuz nohutlu pilavın yanına çok yakışacaktır. Bamya yemeğini yapacağınız zaman sade olarak tercih edebilirsiniz fakat et eklerseniz daha farklı tatlar ortaya çıkarmış olursunuz.

PIRASA DOLMASI

Evinizde kalın yapraklı pırasalar varsa ve bunları çöpe atmak yerine çok güzel bir şekilde pırasa dolması yaparak değerlendirebilirsiniz. Yapacağınız pırasa dolmasını ise isteyenler kıymalı isteyenler de zeytinyağlı olarak yaparak nohutlu pilavın yanına servis edebilir.

Nohutlu Pilavın Yanında Ne Gider

HAYDARİ

Hem süzme yoğurt hem salatalık hem de zeytinyağının kavuşması sonucunda yapılan haydari pirinç pilavı ile yapılan yemeklerin yanında çok iyi gitmektedir. Bu yüzden nohutlu pilavın yanına da haydari çok yakışacaktır.

KÖFTE PATATES

Köfte ve patates kızartmasını günümüzde sevmeyen yoktur herhalde. Özellikle çocuklar tarafından patates ve köfte kızartması çok sevilmektedir. Bu yüzden nohutlu pilavın yanına uygun bir menü arıyorsanız köfte patates iyi seçim olur.

KARNIYARIK

Hem patlıcandan hem de kıymadan yapılan ve lezzetli yemeklerden birisi olan karnıyarık nohutlu pilavın yanına gidebilecek harika tatlardan birisidir. Tereyağlı olarak yapmış olduğunuz nohutlu pilavın yanına en doğru yemek karnıyarıktır.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir