Patates Püresi Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

0

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır ?

Günümüzde sık sık yapılan lezzetler arasın da patates püresi yer alıyor ve özellikle bir et yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka ilk yapılan lezzet patates püresi oluyor. Şimdi ev kadınlarımızın en çok merak etmiş olduğu sorulardan birisi de patates püresinin yanına ne gider ? sorusu oluyor. Sizler ister et isterseniz de tavukla ilgili yemekler yapın ve isterseniz de köfte yanına mutlaka patates püresi yapmaya özen gösterin. Yapmış olduğunuz patates püresini ise daha lezzetli hale getirmek istiyorsanız o zaman tereyağı , sütü ve kaşar peyniri kullanırken ne çok az ne de çok fazla kullanın her zaman ortası olsun.

Patates Püresi Yanına Ne Yapılır

KÖFTE

İster dana isterseniz de koyun kıymasından yapabileceğiniz köfteye lezzet katmak için yanına ekleyeceğiniz birkaç tane baş sarımsak köftenizi daha lezzetli hale getirecektir. Patates püresi ile gidebilecek en güzel yemek köftedir. Köftenizi yapacağınız zaman ise ızgara da yaparsanız daha güzel olur.

KAŞARLI KÖFTE

Normal köfte yapmak yerine kaşarlı olarak köfte yapmak istiyorsanız o zaman bu tarif patates püresinin yanına çok yakışacaktır. Izgara da yapılan her şey zaten çok lezzetli olur ve bu yüzden kaşarlı köftenizi ızgara da yaparak patates pürenizin yanına servis edebilirsiniz.

Patates Püresi Yanına Ne gider

PİRZOLA

Pirzola günümüzde çok tercih edilen ve Türk mutfağında ise rağbet gören yemeklerden birisidir. Hem tava da hem de fırında yapıldığı için birden fazla pişirme yöntemi bulunduğundan ev kadınları zorlanmadan pirzolayı tercih edebiliyor. Pirzolanızı yaptıktan sonra ise karabiber ile tatlandırarak patates püresinin yanına servis edebilirsiniz.

BEZELYELİ KUŞBAŞI

Bezelye yemeği yapacaksanız sade yapmak yerine eğer kuşbaşı etle yaparsanız ve karabiber , bol kaşar da ilave ederseniz o zaman patates püresinin yanına ayrı bir tat çıkarmış olursunuz. Akşama da evinize gelecek misafirleriniz varsa bence akşam menüsü olarak bunları yapabilirsiniz.

BİBERLİ DOMATES SOSU

Sofranızı şenlendirmek ve renklendirmek istiyorsanız o zaman patates püresinin yanına biberli olarak yapılan domates sosunu tercih edebilirsiniz. Zaten patates püresinin yanına da domates sosu çok yakışır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir