Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Fasulyenin yanında ne gider , Türk mutfağında en çok tercih edilen ve özellikle en zengin yemekleri arasında yer alan fasulye yemeğinin yanına gidebilecek en lezzetli yemek pilavdır. Fasulye yemeği genel olarak kış aylarında en çok tüketilen yemekler arasında yer alır. Besin değeri de çok fazla olduğundan dolayı büyük küçük demeden herkes tarafından yenilmesi gereken yemek türüdür. Taze veya kuru fasulye her ikisinin yanına kesinlikle ilk yapılması gereken yemek pirinç pilavı veya bulgur pilavıdır. İşte fasulye yemeğinizin yanına yapabileceğiniz alternatif yemekler ;

fasulyenin yanına ne gider

PİRİNÇ PİLAVI

Taze ya da kuru fasulye dediğimiz zaman aklımıza gelebilecek en ideal yemek pirinç pilavıdır. Bir lokantaya bile gitseniz kuru fasulyenin yanına kesinlikle pirinç pilavı verirler. Bu yüzden fasulyenizin yanına ister pirinç pilavı isterseniz de bulgur pilavı yapabilirsiniz.

CACIK

Taze fasulye yemeği yapacaksanız ve yanına da pirinç pilavı düşünüyorsanız o zaman meze olarak da buz gibi cacık çok iyi seçim olacaktır. Cacık yoğurttan yapıldığından dolayı besin değeri de yüksek olduğu için bence tüketilmesi gereken besinlerden birisidir.

BULGUR PİLAVI

İster yaz isterseniz de kış ayında fasulye yapacaksanız yanına mutlaka bulgur pilavını tercih etmeniz daha doğru seçim olacaktır. Özellikle akşam yemeği için taze fasulye yapacaksanız yanına da salçalı bulgur pilavı çok iyi olacaktır.

YOĞURT ÇORBASI

Hem hazırlanması çok kolay hem de başlangıç yemeği olarak yoğurt çorbasını fasulyenin yanına yapmaya ne dersiniz ? Özellikle kış ayında yoğurt çorbası en çok tercih edilen çorbalardan birisidir. Malum kış mevsimi de geldi ve bu yüzden yoğurt çorbası iyi seçim olur.

KADAYIF DOLMASI

Yemek yedikten sonra en son olarak tatlı çok güzel olur değil mi ? İşte bu yüzden kış ayında da en çok tüketilen kadayıf dolması tatlısı kuru fasulye yemeğinden sonra yenebilir.

Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir