Kremalı Tavuk Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kremalı Tavuk Yanına Ne Gider

0

Kremalı Tavuk Yanına Ne Gider ?

Akşam yemeklerinde en çok tercih edilen ve sofraları süsleyen yemek türlerinden birisi de kremalı olarak yapılan tavuk çorbasıdır. Kremalı tavuk yapıldığı zaman sofralara bir renk geliyor ve kişiye bu mutluluk veriyor. Hem tadı hem de özel sosu olduğundan dolayı kremalı tavuk daha lezzetli hale geliyor ve aynı zaman da yanına tercih edilen Ayranla beraber ortaya enfes tat çıkmış oluyor. Fakat en çok merak edilen sorulardan birisi de kremalı tavuk yemeğinin yanına başka neler yapabilirim sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaştık. İşte kremalı tavuk yemeğinin yanına yapılacak lezzetler.

Kremalı Tavuk Yanına Ne yapsam

CACIK

Kremalı tavuk yemeğinin yanına gidebilecek mezelerden birisi de taze olarak doğramış olduğunuz salatalar ve yoğurtla ile birleşip daha sonra baharatlar ile ortaya harika tat çıkan cacığı tercih edebilirsiniz. Cacık bir de soğuk mezelerden olduğu için her sofrada bulunması gerekiyor.

DOMATES ÇORBASI

Kremalı tavuk yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Çorba olarak ise enfes tatlara sahip olan domates çorbasını tercih edebilirsiniz. Hatta bu çorbayı tercih edeceğiniz zaman kaşar peyniri de ilave ederseniz çorbanız daha leziz olur.

Kremalı Tavuk Yanına Ne Gider

RUS SALATASI

İçeriği mayonez olan ve birden fazla garnitürlerle yapılan Rus salatasını yapmış olduğunuz kremalı tavuk yemeğinin yanına yapabilirsiniz. Kremalı tavuk yemeği ile Rus salatası sofranız da muhteşem duracaktır.

PATATES OTURTMASI

Besin değeri yüksek ve aynı zaman da akşam yemeklerinde sık sık tercih edilen damaklar da enfes tat bırakan patates oturtması da kremalı tavuk yemeğinin yanına çok yakışacaktır.

PİRİNÇ PİLAVI

Tavuk yemeği yapıldığı zaman bunu tamamlamak için en çok tercih edilen yemek pirinç pilavı oluyor. Bunun için kremalı tavuk yemeğinin yanına da gidebilecek en leziz yemek sebzeli veya şehriyeli olarak yapabileceğiniz pirinç pilavıdır.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir