Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

0

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider ?

Türk mutfağında sürekli olarak yapılan ve en çok tercih edilen yemekler arasında mercimekli bulgur pilavı yemeği yer almaktadır. Özellikle içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunduğundan dolayı hem yazın hem de kışın çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle başka yemeklerle beraber servis edilince ortaya gerçekten harika lezzetler çıkıyor diyebiliriz. Mercimekli bulgur pilavının yanına farklı lezzetler sunarsanız hem ortaya harika lezzetler çıkarırsınız hem de akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa onla çok güzel bir sofra hazırlamış olursunuz.

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne Gider

AYRAN ÇORBASI

Mercimekli bulgur pilavının yanına başlangıç yemeği olarak yapabileceğiniz lezzetlerden birisi de Ayran çorbasıdır. Ayran çorbası insan vücudu için çok yararlı olduğundan dolayı bence tercih edilmesi gereken çorba çeşitlerinden birisidir.

KÖZLENMİŞ YOĞURTLU KIRMIZI BİBER

Bir yemek yapıldığı zaman yanına da mutlaka ara sıcak ya da ara soğuk yemek yapılması gerekiyor. Bu yüzden közlenerek yapılan ve yoğurtlu olan kırmızı biber yapmış olduğunuz mercimekli pilavın yanına ara soğuk yemeği olarak tercih edilebilir.

Mercimekli Bulgur Pilavının Yanına Ne yapsam

TAZE FASULYE YEMEĞİ

Taze fasulye yemeğinin yapılışı bir hayli kolay olduğundan mercimekli köftenin yanına da kolayca yapılıp servis edilebilir. Özellikle mercimekli bulgur pilavı ile beraber bu yemek çok iyi ikili olur.

MEVSİM SALATASI

Her yemeğin olmazsa olmazı olan ve sofraların ortasında yer alan salata yapmış olduğunuz mercimekli bulgur pilavının yanına da çok yakışır. Özellikle mercimekli bulgur pilavı , taze fasulye ve mevsim salatası yaparsanız çok güzel akşam yemeği hazırlamış olursunuz.

SU BÖREĞİ

Su böreği genel olarak ara sıcak olarak tercih edilen hamur işlerinden birisidir. Doyurucu da özelliği bulunduğundan dolayı mercimekli bulgur pilavı ile çok iyi gider.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir