Taze Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Taze Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Yaz ayının en popüler yemekleri arasında yer alan ve özellikle pirinç pilavı ile lezzetli menü çıkan taze fasulye yemeğinin yanına gidebilecek en ideal yemekleri sizlerle paylaşacağız. Birçok ev hanımı taze fasulye yaptığı zaman yanına gidebilecek yemeği merak ediyor. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve en güzel yemekleri sıra sıra ekledik. Şunu da belirtmek istiyorum yaz ayında çıkan taze fasulyeleri sizler biraz pişirin ve daha sonra kışa saklamak için derin dondurucuya koyarak kışa hazırlıkta yapabilirsiniz.

Nohutlu Pirinç Pilavı

Yukarıda da dediğimiz gibi taze fasulyenin yanına yapılabilecek en ideal yemek pirinç pilavıdır. Fakat sizler sade yapmak yerine nohutlu bir şekilde yaparsanız ortaya harika bir lezzet çıkmış olacaktır.

Rus Salatası

Günümüzde yemeklerin yanına çeşitli malzemelerle hazırlanan ve küçük dokunuşlarla ortaya harika lezzet çıkan rus salatasını taze fasulyenin yanına tercih edebilirsiniz. Rus salatasının içine hanımlar az bir şey sarımsak ve üzerine de dere otu eklerseniz harika bir lezzet çıkmış olacaktır.

Tavuk Kanatları

Birçok markette veya kasaplarda bulabileceğiniz tavuk kanatlarını yapabilirsiniz. Taze fasulyenin yanına gidebilecek et olarak tavuk kanatları daha iyi bir seçim olacaktır. Pişirme işlemini ise sizlerin isteğine kalmıştır. Dilerseniz ızgarada dilerseniz de tavada yapabilirsiniz.

Cacık

Taze fasulye ve yanına da pilav yapıp en son olarak da buz gibi cacık yaparak süper bir menü hazırlamış olacaksınız. Evinize misafir gelecekse bence bu 3 menüyü yapın derim. Aynı zaman da cacığınıza az bir şey nane ekleyerek süsleme yapabilirsiniz.

Çoban Salata 

Her şeyi saydık ve tabiki de salata olmazsa olmaz değil mi ? Hem domates hem soğan hem de biber karışımı ile taze fasulyenin yanına çoban salatası yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir