Sarmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sarmanın Yanında Ne Gider

0

Yapımı oldukça zor fakat lezzet bakımından ise harika olan sarmanın yanına ne gider birçok ev hanımı tarafından merak konusu oldu. Çünkü sarma tek başına gitmez yanına mutlaka sulu yemeklerden bir şeyler yapılması gerekiyor. Sarmanın iki çeşidi bulunmaktadır bunlardan birisi yaprak diğeri ise lahana sarması olmaktadır. Sizler de eğer sarma yapacaksanız o zaman yanına ana yemek olarak neler yapılabilir buyurun inceleyelim.

Taze Fasulye Yemeği Ya da Dolma

Sarmayı yaz ayında yapacaksanız o zaman taze fasulye yemeği buna çok yakışacaktır. Ama taze fasulye yoksa o zaman sizler sarmanızın yanına zeytinyağlı dolma pişirebilirsiniz. Ama şöyle de yapabilirsiniz mesela sarma , zeytinyağlı biber dolması ve taze fasulye bu üç yemek iyi seçim olur.

Çorba 

Sarmanın yanına başlangıç yemeği olarak yapılabilecek en etkili yemek çorba oluyor. Sizler çorba olarak ; mercimek çorbası , kaşarlı domates çorbası veya tavuk çorbasını tercih edebilirsiniz.

Salata

Salata yemeği biliyorsunuz ki her yemeğin yanına gidebilecek en etkili meze çeşitlerinden birisidir. Bu yüzden sarmanızın yanına mevsim salatasını yaparsanız harika lezzet elde etmiş olursunuz.

Cacık

Hem bol yoğurtlu hem bol salatalı hem de sarımsaklı yapacağınız cacık sarmanın yanına çok yakışacaktır. Özellikle cacık yaz ayında en çok tüketilen mezeler arasında yer alır.

Közleme

Patlıcan , yeşilbiber ve kırmızıbiberi bunların hepsini közleyip daha sonra bunlarla güzel salata yaparak zeytinyağlı olarak yapmış olduğunuz sarmanın yanına servis edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir