Güveç Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Güveç Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Güveç yemeğinin yanında ne gider ? Hem patlıcan hem patates hem biber ve hem de soğanın bir araya gelmesiyle yapılan ve en lezzetli yemeklerden birisi olan güveç yemeğinin yanına ne yapılır bugün ona bakacağız. Biliyorsunuz ki bu saymış olduğumuz malzemeleri normal tencerede yapsanız çok fazla lezzetli olmaz. Fakat güveçte yaptığınız takdirde ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Ama kadınlarımızın çoğu güveç yemeği yaptıktan sonra acaba yanına ne yapsam diye çok merak ediyorlar. Bizde bu konu hakkında araştırma yaptık ve bulduğumuz bilgileri sizlerle paylaştık.

Güveç Yemeğinin Yanında Ne Gider

BULGUR PİLAVI

Güveç yemeği dendiği zaman akla gelebilecek en ideal yemek bulgur pilavı olmaktadır. İsteyenler bulgur pilavı isteyenler de pirinç pilavı yapabilirler tabi. İsteğe bağlı olarak da daha lezzetli olmasını istiyorsanız pilavınıza et suyu ekleyebilirsiniz.

AYRAN

Hem ev ortamında yoğurttan yapılıyor hem de dışarıdan hazır olarak alınan en meşhur içeceklerden biri olan ayran da güveç yemeğinin yanına çok iyi gidecektir. Hatta akşam yemeği için güveç yemeği , bulgur pilavı ve ayran çok iyi seçim olacaktır.

YAYLA ÇORBASI

Güveç yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden en hafif çorbalardan biri olan yayla çorbasını yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

MEVSİM SALATASI

Her yemeğin yanına gidebilecek harika lezzetlerden birisi de salatadır. Sizler de güveç yemeğinizin yanına çok güzel domates , mevsim yeşillikleri ve salatalıktan harika mevsim salatası yapabilirsiniz. Aynı zaman da zeytinyağı ve limon ile daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

KÖY EKMEĞİ

Günümüzde en çok tercih edilen ekmekler arasında köy ekmeği de yer alıyor. Sizler de köy ekmeğini seviyorsanız güveç yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir