Yeşil ( Taze ) Fasulyenin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yeşil ( Taze ) Fasulyenin Yanında Ne Gider

0

Yeşil fasulye yani bir diğer adı taze fasulye yemeğinin vitamin değeri çok fazla olduğundan günümüzde çok severek tercih ediliyor. Özellikle anneler çocuklarına bu yemeği sevdirmeye çalışıyor. Çünkü yüksek miktarda vitamin ve mineral olduğundan sağlık açısından çok önemli bir besindir. Türk mutfakların da ise taze fasulye en çok pilav ile tercih edilmektedir. Tabi daha farklı yemeklerle de tercih ediliyor. Bizler de bu yazımızda yeşil fasulyenin yanına neler gider ona bakacağız.

Kuru Cacık

Yeşil fasulyenin yanına gidebilecek en lezzetli aperatif yiyeceklerden birisi de kuru cacıktır. Tabi dileyen bayanlar bunu sulu olarak veya meze şeklinde yapabilir. Meze yapmak isterseniz o zaman kesinlikle süzme yoğurt kullanmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde tadı daha lezzetli oluyor.

Erişteli Pilav

Yukarıda da dediğimiz gibi taze fasulyenin yanına en lezzetli gidebilecek yemek pilavdır. Tabi sizler bu pilavı biraz renklendirmek için erişteli olarak yapabilirsiniz. İsteyenler de pirinç yerine bulgur pilavı da seçebilir.

Et Kavurma

Et ürünü tercih edecekseniz o zaman yeşil fasulyenin yanına gidebilecek en iyi et türü et kavurma olur. İsteyenler taze fasulyenin içerisine dana kuşbaşı ekleyerek de tercih edebilir. Mesela dana kuşbaşılı taze fasulye , erişteli pilav ve cacık on numara menü yapabilirsiniz.

Tarhana Çorbası

Başlangıç çorbası olarak ise midemizi yormamak için tarhana çorbasını seçebiliriz. Biliyorsunuz ki tarhana çorbası kış aylarında bile en çok tercih edilen çorbalardan birisidir. Sizler de fasulyenizin yanına başlangıç yemeği olarak tarhana çorbasını tercih edebilirsiniz.

Sulu Köfte

Son olarak ise sofranızı sulu köfte yemeği yaparak renklendirebilirsiniz. Hem çorba hem pilav hem yeşil fasulye hem de sulu köfte harika menü olacaktır. Bir de evinize misafir gelecekse bence bu menü şahane olur.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir