Şiş Kebabın Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Şiş Kebabın Yanına Ne Gider

0

Şiş Kebabın Yanına Ne Gider ?

Şiş kebap günümüzde çok tercih edilen ve sevilerek tüketilen et yemeklerinden birisidir. Sizler ister şiş kebabı dışarı da isterseniz de evde kendiniz yaparak tüketebilirsiniz. Şiş kebabı aynı zaman da birçok farklı bölgede en önemli yemeklerden birisi olarak bilinir. Türk sofralarında ise en önemli yere sahiptir. Şiş kebap hem acılı hem de acısız olarak tercih edilmektedir. Taze ve aynı zaman da yumuşak olmasını istiyorsanız etinizi önceden dinlendirmeniz gerekiyor. Bir de yanına aşağıda yer alan yemeklerden birisini yaparsanız o zaman akşama harika lezzetler çıkarmış olursunuz.

Şiş Kebabın Yanına Ne Gider

MERCİMEK ÇORBASI

Çorba olarak en çok sevilen ve vitamin değeri de çok yüksek olan mercimek çorbası yapmış olduğunuz şiş kebabın yanına çok yakışacaktır. Akşama bir de misafirleriniz varsa o zaman sofranızın daha zengin görünmesini istiyorsanız o zaman mercimek çorbası en iyi seçim olur.

SOĞAN SALATASI

Şiş kebap yapıldığı zaman yanına mutlaka salata tarzı bir şeyler yapılması gerekiyor. Bunun için salata olarak soğan salatasını isteyenler tercih edebilir. Mor soğanlar ve üzerine dökülen sumak ile hazırlanan soğan salatası şiş kebabın yanına farklı lezzet katacaktır.

Şiş Kebabın Yanına Ne yapsam

DOMATES VE BİBER KÖZLEMESİ

Hem domates hem de biber közlemesi genel olarak et yemeklerinin yanına yapılan lezzetlerden birisidir. Bu yüzden şiş kebabın yanına bu iki közlemeyi tercih edebilirsiniz.

PATLICAN KEBABI

Patlıcan kebabı ve diğer adı tepsi kebabı ile bilinen et yemeğini şiş kebabın yanına yaparak akşamki menünüzü daha zengin hale getirin.

ACILI EZME SALATASI

Et yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka meze çeşitlerinden birisi yapılması gerekiyor. Meze olarak acılı ezme salatası şiş kebabın yanına çok yakışır. Şiş kebabın yanına ne mezesi yapsam diye düşünüyorsanız ezme salatasını yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir