Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sebze Çorbasının Yanına Ne Gider

0

Hem kalorisi düşük hem de hafif çorbalardan biri olan sebze çorbasının yanına ne gider ? günümüzde en çok merak edilen sorulardan birisi oldu. Sebze çorbasının içerisinde hanımlar biliyorsunuz ki , kabak , fasulye , patates , havuç , soğan ve bezelye gibi aklınıza sebze olarak ne geliyorsa hepsini karıştırıp o şekilde yapabilirsiniz. Sebze çorbası yaz kış demeden her mevsim sofralarda tercih edilerek yerini alıyor. Ama yanına yapılacak yemek ile beraber çorba daha güzel hale gelebilir.

Et Sote

Başlangıç yemeği olarak sebze çorbasını yaptık ve bundan daha ağır bir ana yemek yapsak bile bir şey olmaz. Bu yüzden sebze çorbanızın yanına et sote yaparak menünüzü daha nefis hale getirebilirsiniz.

Tavuk Sote

İsteyenler sebze çorbasının yanına et sote isteyenler de tavuk sote yapabilir burada karar sizlere kalmış hanımlar. Fakat tavuk sote yapacaksanız o zaman içerisinde biber ve baharat eklemesi yaparak tavuk sotenizi daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Pirinç pilavı biliyorsunuz ki tek başına bile yapılıp yiyen yemekler arasında yer alır. Fakat sebzeli çorba , pirinç pilavı ve bunların yanına isteyenler tavuklu olarak isteyenler de sade olarak garnitür yemekleri yaparak çok lezzetli menü oluşturmuş olurlar.

Bulgur Pilavı

Sebze çorbasının yanına gidebilecek besin değeri çok yüksek ve doyurucu özelliği de bulunan bulgur pilavını tercih edebilirsiniz.

Karışık Kızartma

Patates ağırlıklı olacak şekilde biber , kabak ve patlıcan bunları kullanarak sebzeli çorbanızın yanına karışık kızartma yapabilirsiniz. Üzerlerine bir de sos olarak yoğurt ve domates sosu olursa daha lezzetli hale gelecektir.

Orman Kebabı

En ağır ana yemeklerinden biri olan orman kebabını da isteyen bayanlarımız sebzeli çorbanın yanına yapabilirler. Eğer akşam yemeğine misafiriniz varsa bu seçim iyi olacaktır.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir