Patlıcanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcanın Yanında Ne Gider

0

Patlıcanın Yanında Ne Gider ?

Sebze yemeği dendiği zaman akla genel olarak ilk gelen patlıcan oluyor ve patlıcanla ilgili günümüzde o kadar çok yemekler yapılıyor ki ev kadınlarımız harika lezzetler ortaya koyuyor. Patlıcanın birden fazla çeşidi bulunmaktadır ve yalnızca yemeklerde kullanılmaz aynı zaman da turşularda , tatlılarda ve mezelerde de kullanılmaktadır. Bazı bayanlar kışa hazırlık olması açısından yaz mevsiminden patlıcanları kuruturlar ve daha sonra kış mevsimi geldiği zaman dolma olarak değerlendirirler. Türk mutfağında ise en çok yapılan karnıyarık yemeği oluyor. Eğer sizler de akşama karnıyarık yemeği yapacaksanız o zaman yanına da aşağıda yer alan yemeklerden ve salatalardan birisini yapabilirsiniz.

Patlıcanın Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Patlıcan yemeği dediğimiz zaman aklımıza genel olarak ilk gelen lezzet pirinç pilavı oluyor. Pirinç pilavınızı yapacağınız zaman hem et suyu hem de şehriyeli olarak yaparsanız daha güzel tatlar ortaya koyabilirsiniz.

KURU CACIK

Patlıcanla ilgili yemek olarak karnıyarık yapacaksanız o zaman yanına yakışacak lezzetler arasında cacık yer alıyor. Fakat cacığı yapacağınız zaman sulu yapmak yerine koyu olarak tercih edebilirsiniz. Cacığınızı aynı zaman da taze naneler ile süsleyerek daha güzel tatlar ortaya koyabilirsiniz.

Patlıcanın Yanında Ne yapsam

MERCİMEK ÇORBASI

Patlıcan yemeği genel olarak ağır bir yemektir ve bu yüzden yanına başlangıç olarak içimizi ısıtması için çorba tercih etsek daha iyi olur. Çorba olarak ise mercimek çorbası en iyi seçim olacaktır.

FIRINDA MAKARNA

Patlıcan yemeğinin yanına hamur işlerinden bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman fırında yapacağınız makarna çok güzel olacaktır. Fırında makarnanıza bol kaşar ekleyerek daha lezzetli olmasını sağlayabilirsiniz.

PATATES SALATASI

Patates salatası günümüzde sık sık yapılan salata türlerinden birisidir ve bu yüzden sizler de yapmış olduğunuz patlıcan yemeğinizin yanına patates salatasını yaparak servis edebilirsiniz.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir