Turşunun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Turşunun Yanında Ne Gider

0

Türk mutfaklarında sürekli olarak tercih edilen ve eşsiz lezzetlerden birisi olan aynı zaman da yemeklerin yanına menü tamamlayıcısı olan turşuların yanına ne gider ? sorusuna bugün hep beraber göz atacağız. Turşu biliyorsunuz ki içerisine sarımsak , bol sirke , salatalık turşusu veya isteğe göre başka şeylerde ekleyebilirsiniz , tuzlu suyun karışımı ile yapılmaktadır. Günümüzde ise birden fazla turşu çeşidi bulunuyor bunlar ; patlıcan , salatalık ,biber , lahana ve taze fasulye gibi. Şimdi dilerseniz turşunun yanına neler gider onlara bakalım.

Tarhana Çorbası

Soğuk havalarda içimizi ısıtacak mis gibi ve aynı zaman da besin değeri en yüksek çorbalardan birisi tarhana çorbasıdır. Salata turşusunun yanına tarhana çorbasını yapabilirsiniz.

Aynı zaman da bunların yanına mısır unu ekmeğini tercih edebilirsiniz.

Kuru Fasulye

Soğuk kış günlerin de bakliyat yemeği olarak kuru fasulyenin yanına turşu çok güzel gider. Özellikle yapacağınız kuru fasulye yemeğine güzel bir şekilde üzerine karabiber ekleyerek yanına da turşu ve en son olarak da soğan ile süper menü hazırlamış olacaksınız.

Bulgur Pilavı

Bulgur biliyorsunuz ki besin değeri en çok yemeklerden birisidir ve aynı zaman da doyurucu olduğundan çok fazla tercih ediliyor. Bulgur pilavı ile turşu çok güzel gider tabi yanına kuru fasulye yemeğini de eklerseniz ortaya harika lezzet çıkacaktır.

Döner Dürüm

Tavuk ya da et dönerin yanına gidebilecek en ideal yiyecek turşulardır. Lezzet açısından turşu ile dürümleri seçerek lezzeti tamamlamış olursunuz.

Çiğ Köfte

Çiğ köfte günümüzde en çok yenen yemeklerden birisidir. Turşu dediğimiz zaman aklımıza hemen çiğ köfte gelir. sizler de çiğ köftenizin yanına turşuyu tercih edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir