Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

0

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider ?

Çorba olarak günümüzde en çok tercih edilen ve yapımı da çok basit olan kırmızı mercimek çorbasının yanına ne gider ? birçok kişi tarafından merak konusu olmuştur. Her sofrada başlangıç olarak çorba kesinlikle olur ve çorba olarak ise her yemekle uyumlu kırmızı mercimek çorbası yer alır. Özellikle mercimek çorbası süzülmeyip sadece salçalı olarak da yapılır , süzerek hafif bir çorba haline getirip bu şekilde de tüketebilirsiniz. Aynı zaman da içerisine nane ve pul biber gibi baharatlar da eklerseniz ortaya harika çorba da çıkarmış olursunuz. O zaman kırmızı mercimek çorbasının yanına bakalım başka ne gibi yemekler yapabiliriz ;

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne Gider

MEZGİT TAVA

Kırmızı mercimek çorbasının yanına genel olarak tavuk veya kırmızı et tercih edilmektedir. Fakat sizler çorbanın yanına mezgit tava tercih ederek harika bir uyum da yakalamış olursunuz. Hiç denemeyenler varsa mezgit tava ile mercimek çorbasını deneyebilir.

FIRINDA TAVUK

Akşam evinize gelecek misafirleriniz varsa o zaman biraz menünüz sağlam olması gerekiyor. Başlangıç olarak kırmızı mercimek çorbası yaptık ve bunu tamamlamak için fırında tavuk bence iyi seçim olacaktır.

Kırmızı Mercimek Çorbası Yanına Ne yapsam

SALATA

Mercimek çorbası olan bir menü de kesinlikle salata da olması şart. Salata türü olarak çoban salatası , mevsim salatası , patates salatası veya marul salatası gibi birden fazla seçenekten birini seçip yapabilirsiniz.

PİRİNÇ PİLAVI

Pirinç pilavı her zaman ana yemekleri tamamlayan lezzetlerden birisidir. Kırmızı mercimek çorbası , şehriyeli pirinç pilavı ve aynı zaman da sulu bir yemek yaparak akşama harika menü hazırlamış olursunuz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir