Çupranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Çupranın Yanında Ne Gider

0

Balık türleri arasında en çok sevilen ve özellikle mutfakları gözdesi olan çupra balığı hem omega hem de protein bakımından en zengin balıklardan birisidir. Özellikle bir balık restoranlarına gidildiği zaman en çok tercih edilen balık çupra oluyor. Çupra balığını evde yaptığımız zaman da kafamıza takılan soru acaba yanına ne yapsam sorusu oluyor değil mi ? İşte bizde bu konuyu araştırıp yanına yapılabilecek en ideal ve lezzetli yemekleri sizlerle açıklamalı bir şekilde paylaştık.

Salata 

İlk önce çupra balığının yanına gidebilecek en ideal yiyecek tabi ki de salata’dır. Taptaze olan sebzeleri ve meyveleri güzelce doğrayıp dilim dilim hazırlayarak salatanızı yapıp çupranın yanına servis edebilirsiniz.

Mercimek çorbası

Çupranın yanına başlangıç yemeği olsun diyorsanız türk mutfağında en çok sevilen mercimek çorbasını yapabilirsiniz. Bence balığın yanına gidebilecek en lezzetli ve en sağlıklı çorbalardan birisidir.

Tereyağlı patates püresi

Tereyağlı yapılan her yemek genel olarak efsane oluyor. Haşlamış olduğunuz patatesleri güzelce ezerek tereyağı ile karıştırıp güzel patates püresi yapabilirsiniz. İsteğinize göre tuz ayarını kendiniz yapabilirsiniz.

Tahin helvası

Balığın yanına tatlı yenmezse olmaz değil mi ? İşte bu yüzden özellikle çupra balığının yanına gidebilecek en lezzetli tatlı tahin helvası oluyor.

Sebze garnitür mezesi

Hem sağlıklı hem de balığın yanına gidecek bir diğer yiyeceğimiz ise sebze garnitür mezesidir. Yani sizler brokoli , mantar sote , havuç , mısır gibi besinleri haşlayıp karıştıracağız ve sonra harika bir sıcak meze olmuş olacaktır.

Bulgur pilavı

Çupranın yanına güzel bir şekilde bulgur pilavı tercihi yapabilirsiniz hanımlar. Çünkü çupranın yanına genel olarak tok tutması için bulgur pilavı tercih ediliyor.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir