Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

0

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir ?

Pilavı herkes çok sever ve özellikle pilavı sade yapmak yerine değişik türlerde yapılınca hem ortaya harika lezzet çıkıyor hem de evinize gelecek olan misafirleriniz varsa onlara bir ziyafet çektirmiş olursunuz. Patlıcanlı olarak yapılan pilav günümüzde çok tercih edilen yemek türlerinden birisidir. Ev hanımlarımızın merak ettiği sorulardan birisi de patlıcanlı pilavın yanında ne gider ? sorusu oluyor. Aslında bakarsanız bu yemeğin yanına her türlü yemek gider. Patlıcanlı pilavı yapmak için ise ilk olarak patlıcanlarınızı küçük küçük doğrayın ve daha sonra pilavın içerisine ekleyerek , içerisine isteğe bağlı olarak baharatlar ekleyerek yapabilirsiniz. O zaman yanına başka ne gibi yemekler yapabiliriz onlara bakalım.

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne gider

ET SOTE

Pilav ile en uyumlu olan et yemekleri arasında et sote yer almaktadır. Et sote yapılacağı zaman ilk tercih edilecek yemek pirinç pilavıdır. Bu yüzden yapmış olduğunuz patlıcanlı pilavınızın yanına kuşbaşı ile doğramış olduğunuz et sote yemeğini tercih edebilirsiniz.

MANTAR IZGARA

Türk mutfağında mantar ızgaranın yeri çok farklıdır ve yapımı da çok basit olduğundan dolayı patlıcanlı pilavın yanına tercih edebilirsiniz. Akşama evinize gelecek olan misafirleriniz varsa onları en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız mantar ızgara yemeğini yapabilirsiniz.

KREMALI MANTAR ÇORBASI

Patlıcanlı pilav yemeği bir ana yemek olduğundan dolayı yanına mutlaka başlangıç olarak çorba yapılması gerekiyor. Bu yüzden çorba olarak da kremalı olarak yapılan mantar çorbası en iyi seçim olacaktır. Hem yapımı da çok basit olduğundan dolayı bence tercih edebilirsiniz.

PATLICAN SALATASI

Her yemeğin yanına mutlaka güzel bir salata yapılması gerekiyor ve bu yüzden patlıcanlı pilavın yanına da gidebilecek alternatif salata türü patlıcan salatasıdır. Yemeğiniz ile uyumlu olacağından patlıcan salatası iyi seçim olur.

Patlıcanlı Pilavın Yanında Ne Yenir

KÖZLENMİŞ BİBER

Kırmızı biberlerinizi közleyip ve daha sonra iri parçalar olacak şekilde doğrayıp daha sonra sarımsaklı yoğurt ile süsleyip yemeğinizin yanına servis edebilirsiniz.

BAKLAVA

Baklava Türk mutfağındaki yeri o kadar farklı ki tatlı dendiği zaman genel olarak aklımıza cevizli veya fıstıklı baklava gelir. Bu yüzden akşam yemeğinizden sonra baklava en iyi seçim olur.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir