Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Zeytinyağlı Sarmanın Yanında Ne Gider

0

Türk mutfağının en vazgeçilmezi ve evlerde ise sık sık hamarat kadınlarımız tarafından yapılan yemeklerden birisi de zeytinyağlı sarma oluyor. Sarmaya zeytinyağı kullanıldığından dolayı hem bu yemek sağlıklı oluyor hem de diğer yağa göre daha çok lezzet katıyor.

Zeytinyağlı yapacağımız sarmanın yanına merak etmeyin birçok yemek rahatlıkla gider. Bizler şimdi en etkili olan ve günümüzde ise sık sık yapılan yemekleri sırayla sizlerle paylaşacağız. Bu güzel yemeğimizin yanına gidebilecek en güzel lezzetler hem tavuk yemekleri hem de patates yemekleri olmaktadır.

Tavuk Yemekleri

Beyaz et seven vatandaşlarımızın çoğu tavuk yemeklerine bayılırlar. Bu yüzden sarmanın yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemek tavuk yemeği olabilir. Tabi burada karar sizin ister kızartma olarak yapın ister sote olarak.

Patates Kızartması

Zeytinyağlı güzel sarmamızın yanına yapabileceğimiz yemeklerden birisi de patates kızartması oluyor. İster hanımlar tavada kızartın isterseniz de fritözde bu iki şekilde de kızartma işlemi yapabilirsiniz. Bu iki yemeği de sarmanın yanına yaparsanız emin olun harika menü çıkarmış olacaksınız.

Aynı zaman da yemeklerimiz evet katı oldu biraz fakat başlangıç olarak yanına tabiki de çorba ve garnitürler yaparak menümüzü daha da zenginleştirebiliriz.

Makarna

Sarma tek başına pek fazla doyurucu yemek olmaz bu yüzden yapılabilecek en ideal yemeklerden birisi de makarna oluyor. İster makarnanızı sade yapın isterseniz de kıymalı veya etli karar tamamen sizlerin.

Sulu Patates Yemekleri

Patates kızartması yapmak istemeyenler varsa sulu patates yemeğini rahatlıkla tercih edebilirler. Bu iki lezzet bence menüde daha başarılı olacaktır.

Mercimek Çorbası

Çorbalar yemeklerin olmazsa olmazıdır. İlk olarak mideye fazla yüklenmemek için çorba içmek şarttır. Bu yüzden zeytinyağlı sarmamızın yanına başlangıç olarak mercimek çorbasını tercih edebiliriz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir