Pirzolanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirzolanın Yanında Ne Gider

0

Hem protein hem de lezzet açısından en çok tercih edilen pirzolanın yanında ne gider birçok kişi tarafından merak edilenler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz ki Türk mutfağının en vazgeçilmez et yemekleri arasında pirzola yer alıyor. Çok lezzetli bir et yemeği olduğundan dolayı ise yanına en iyi zeytinyağlı yemekler yakışır. Pirzola aynı zaman da servis tabağından hiçbir zaman tek olarak servis edilmez. Bu yüzden pirzolanın yanına mutlaka yemek yapılması gerekiyor. İşte pirzolanın yanına yakışacak yemekler ;

Pirzolanın Yanında Ne Gider

PİRİNÇ PİLAVI

Bütün ana yemeklerin başında gelen ve özellikle doyurucu özelliği bulunan pirinç pilavını pirzolanın yanına tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da pirinç pilavı tas kebabı ve saç kavurma gibi et yemeklerinin yanına çok yakışmaktadır.

İsteyenler pirinç pilavını sade isteyenler de arpa şehriyeli yapabilir. Daha farklı olsun diye bezelyeli veya nohutlu da yapabilirsiniz.

BULGUR PİLAVI

Pirinç pilavını sevmiyorsanız bunun yanına alternatif olarak bol domatesli ya da salçalı bulgur pilavını pirzolanızın yanında servis edebilirsiniz. Bir de yanına meşrubat olarak Ayran tercih ederseniz harika menü oluşturmuş olursunuz.

PATATES PÜRESİ

Pirzolanın yanına gidebilecek en güzel yemeklerden birisi de patates püresidir. Özellikle patates püresinin üzerine rendelenmiş kaşar peyniri ilave ederseniz o zaman harika tat ortaya çıkarmış olursunuz.

FIRINDA KREMALI PATATES

Türk mutfağında çok sevilen ve fırında yapılan yemeklerden birisi de fırında kremalı patates yemeği oluyor. Biraz uğraştırır ama pirzolanın yanına harika lezzet oluşturur.

ISPANAK OGRATEN

Et yemeği yapılacağı zaman yanına mutlaka sebze yemeği yapılması gerekiyor. İşte bu yüzden pirzolanızın yanına ıspanak yemeğini yapabilirsiniz. Hatta daha farklı lezzet için ıspanak ograten tercih edebilirsiniz.

BÖREK

Biraz hamur işine karışmak isteyen ev hanımlarımız varsa o zaman pirzolanın yanına peynirli su böreği ya da normal peynirli börek yapabilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir