Hamsi Tava Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

0

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir ?

Balık hem büyükler hem de küçükler için en önemli besinlerden birisidir. Özellikle balık mevsimi olduğu zaman mümkün olduğunca çok fazla tüketmemiz bizim için çok önemli faktördür. Balık aynı zaman da Omega 3 açısından da çok zengin olduğundan dolayı hem beyin gelişimi hem de sağlık açısından çok önemlidir. Balığı en çok anne adayları , çocuklar ve emziren anneler tarafından tüketilmesi gerekiyor. Son zamanlar da ise balıkta en çok hamsi tava popüler olmaya başladı ve lezzetli olduğundan dolayı da her evde yapılmaktadır. O zaman akşam yemeği için hamsi tava varsa aşağıda paylaştığımız yemeklerden birini seçerek menünüzü daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Hamsi Tava Yanında Ne Yenir

MARUL SALATASI

Hamsi tava yaptığınız zaman bunu tamamlamak için yanına mutlaka salata yapmanız gerekiyor. Salata türü olarak da hamsi tavaya en çok yakışacak olanı marul salatasıdır. Sizler ekstra olarak domates ve taze soğan ile zenginleştirebilirsiniz.

SARIMSAKLI ROKA SALATASI

Sarımsaklı olarak yapılan roka salatası her balığın yanına çok tercih edilen salata türlerinden birisidir. Akşam yemeği olarak yaptığınız hamsi tavanın yanına sarımsaklı roka salatası çok uygun olacaktır.

SARIMSAKLI ISPANAK SALATASI

Farklı tarzlarda salata yapmak istiyorsanız o zaman zeytinyağlı , sarımsaklı ve limonlu olan ıspanak salatası bence hamsi tavanın yanına çok iyi gidecektir. Hamsi tavanızın daha lezzetli olmasını istiyorsanız salata olarak bunu yapabilirsiniz.

Hamsi Tava Yanında Ne gider

SOĞAN SALATASI

Soğan salatası da günümüzde çok yapılan salata türlerinden birisidir ve özellikle hamsi tavanın yanına çok yakışmaktadır. Bence hanımlar sizler de soğan salatasını hiç yapmadıysanız bir kere de olsa denemelisiniz.

ŞALGAM SUYU

Hamsi balığı hiçbir zaman yanında meşrubat olarak güzel olmaz. Meşrubat olarak ise ilk tercihiniz acılı şalgam suyu olabilir. Şalgam suyunu seviyorsanız hiç durmadan tercih edebilirsiniz.

Adım Erman. 24 yaşındayım ve küçük yaşımdan beri bilgisayarla uğraşmaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı Editör olmak istedim. Hem okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir