Kavurmanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Kavurmanın Yanında Ne Gider

0

Kavurmanın Yanında Ne Gider ?

Et yemekleri arasında en çok tercih edilen ve sevilenler arasında kavurma yer almaktadır. Kavurma etin kavrularak ve içerisine isteğe bağlı olarak sebzeler atılıp yapılan bir yemektir. Türk mutfağında ise çok fazla rağbet gördüğünden dolayı yanına yapılan bir yemek kavurmayı daha da güzel kılmaktadır. Kavurma aynı zaman da her yemeğin yanına yakışan lezzetler arasında yer alır. Şimdi hanımlar kavurmanın yanına yakışacak en güzel lezzet tabiki de salata olmaktadır. Aynı zaman da yemek olarak pilav yaparsanız akşama harika menü hazırlamış olursunuz. Bunların yanı sıra yapılacak yemekler şunlardır ;

Kavurmanın Yanında Ne yapsam

PİLAV

Kavurma dendiği zaman akla genel olarak pirinç pilavı gelmektedir. Biliyorsunuz ki pirinç pilavı ile kuru fasulye en iyi ikili yemeklerden birisidir. Aynı şekilde kavurma ile pirinç pilavı da harika ikili yemeklerden birisidir.

ÇOBAN SALATASI

Kavurma yemeği yapıldığı zaman yanına mutlaka salata çeşitlerinden birisi yapılması gerekiyor. Salata olarak ise çoban salatası en iyi seçimlerden birisidir. Çoban salatası yapmak istemeyenler varsa o zaman mevsim salatasını da deneyebilir.

PATATES YEMEKLERİ

Et yemeklerinin yanına yakışan diğer lezzetlerden birisi de patates yemekleri yer alıyor. Kavurmanın yanına eğer ana yemek arıyorsanız o zaman patates yemeğini yapabilirsiniz.

Kavurmanın Yanında Ne Gider

PATLICAN YEMEKLERİ

Patates yemekleri dışında başka yemek arayan hanımlarımız varsa o zaman diğer seçenek olarak patlıcan yemeğini tercih edebilirsiniz.

SEBZE YEMEKLERİ

Hem patlıcan hem de patates yemeklerini bir arada kullanıp ortaya sebze yemeği çıkartıp kavurmanızın yanına servis edebilirsiniz. Kavurma yemeği ağırdır ve sebze yemeği hafif olduğundan bu ikilisini tercih edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir