Yoğurt Çorbasının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yoğurt Çorbasının Yanına Ne Yapılır

0

Türk mutfaklarında çorba olarak sık sık yapılan hem mide tarafından hazmı kolay hem de en hafif çorbalardan birisi de yoğurt çorbasıdır. Yoğurt çorbası günümüzde başlangıç yemeği olarak çok tercih edilmektedir. Çorbayı yapacağınız zaman isteğinize göre yağ ve salça koyabilirsiniz. İsterseniz de bunları koymayarak sadece kuru nane ile pul biber koyup servis yapabilirsiniz.

Ağır yemeklerin , yağlı ve hamur işlerin yanına yapılabilecek en ideal yemek yoğurt çorbasıdır. Yoğurt çorbasının yanına ise şu yemekler tercih edilebilir mesela ; köfte , karışık kızartma , pilav ya da karnıyarık.

Fırında Patates 

Yoğurt çorbası başlangıç yemeği olduğundan yanına ağır bir yemek olarak fırında patatesi tercih edebilirsiniz. Bu güzel yemeği yaparken de kıyma , sivri biber , domates , sarımsak , salça ve aynı zaman da kuru soğan kullanacaksınız.

Karnıyarık

Karnıyarık aslında pilavın yanına yapılan enfes yemeklerden birisidir. Fakat yoğurt çorbasının yanına da yakışır tabi. Sizler pilav , karnıyarık ve yoğurt çorbasını tercih ederek lezzetli bir menü hazırlayabilirsiniz.

Salata

Salatalar sofların göz bebeğidir ve mideyi de çok rahatlattığından dolayı çorbanın yanına çok güzel olacaktır.

Karışık Kızartma

Yoğurt çorbanın yanını biraz şekillendirmek istiyorsanız o zaman karışık kızartmayı seçebilirsiniz. Mesela patates ağırlığı vererek , patlıcan , kabak ve yeşil biberi güzelce kızartın. Sonra isteğe göre domates sosu yapıp hepsini karıştırarak servis yapabilirsiniz. Emin olun yayla çorbasının yanına enfes olacak.

Köfte

Yayla çorbasının yanına yapılabilecek en aperatif yemeklerden birisi de köftelerdir. Orta yağlı bir kıyma alarak harika köfteler yapabilirsiniz. Aynı zaman da yukarı da dediğimiz gibi karışık kızartmalar da yapıp üçünü bir arada servis yapabilirsiniz bence.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir