Piyazın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Piyazın Yanında Ne Gider

0

Türk Mutfağının en vazgeçilmez salatalardan biri olan piyazın yanında ne gider hakkında bugün sizlere bilgiler vereceğiz. Piyaz , biliyorsunuz ki ana malzemesi kuru fasulyedir ve içerisinde soğan , sumak , maydanoz ve gerekli baharatlar eklenerek ortaya çıkarılan salata türüdür. Kuru fasulye yemeğinden sıkılanlar farklı bir şeyler arıyorlarsa o zaman kuru fasulyeden harika piyaz yapmanız mümkün. Bir de yanına aşağıya paylaşacağımız yemeklerden birisini yaparak harika menü hazırlamış olacaksınız.

Piyazın Yanında Ne Gider

KEBAP

Türk mutfağında en çok sevilen ve ana malzemesi et olan Kebap yemeğini yapmış olduğunuz piyazın yanına tercih edebilirsiniz. Hem lezzetli hem de doyurucu olduğundan dolayı kebap ile piyaz çok iyi seçenek olacaktır.

BALIK

Karadeniz yöresinde yapılan ve birden fazla çeşidi bulunan balık yemeklerinden birisi tercih ederek piyazın yanına servis edebilirsiniz. Balık yemeklerinde mesela en çok hamsi balığı tercih edilmektedir. Sizler de piyazınızın yanına bence hamsi balığını seçebilirsiniz.

KÖFTE

Et yemeklerinde çok sevilen ve özellikle Türk mutfağında beğenilen yemeklerden birisi de köftedir. Zaten köfte biliyorsunuz ki birçok meze ile iyi gitmektedir. Bu yüzden piyaz ile köfte harika ikili olur.

TANTUNİ

Biraz farklı bir yemek çeşidi paylaşalım diye Mersin mutfağına ait olan Tantuni yemeğini de piyazınızın yanına yapabilirsiniz. Mersin mutfağına ait olan tantuni yemeğini yapmış olduğunuz piyazın yanına tercih edebilirsiniz.

ÇİĞ KÖFTE

En lezzetli ve özellikle güneydoğu yöresine ait olan çiğ köfte de piyazın yanına gidebilecek en güzel yemeklerden birisidir.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir