Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır

0

Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır ?

Ciğer kavurma günümüzde sıklıkla tüketilen yemek türlerinden birisidir ve özellikle bu ciğer ister tavuk olsun isterse kuzu hiç fark etmez insanların severek tükettiği yemeklerden birisidir. Ciğer yemekleri insan sağlığı açısından da oldukça faydalıdır ve özellikle yanına ek olarak yapılan yemekler sayesinde menü daha zengin bir hale geliyor. Şimdi ciğer kavurma yanına ne yapılır ? Ciğer kavurmanın yanına yakışacak çorba , salata türleri ve ana yemekleri sizler için araştırıp sayfamıza yer verdik. Aşağıda bulunan yemeklerden hangisini yaparsanız yapın ciğer kavurmanın yanına çok yakışacaktır.

Ciğer Kavurma Yanına Ne Yapılır

MERCİMEK ÇORBASI

Türk mutfağında en çok rağbet gören ve en lezzetli çorbalardan birisi olan mercimek çorbası yapmış olduğunuz ciğer kavurmanın yanına çok iyi gidecektir. Özellikle mercimek çorbası mideyi hafif tutacağından dolayı başlangıç olarak çok iyi seçimdir.

SOĞAN SALATASI

Ciğer kavurmanın yanına yakışacak salata türlerinden birisi olan soğan salatasını tercih edebilirsiniz. Eğer soğan sevmiyorsanız farklı salata çeşitlerini yapabilirsiniz.

DOMATES – BİBER KÖZLEME

Yapmış olduğunuz ciğer kavurmanın yanına güzel bir şeyler yapmak istiyorsanız o zaman hem domates hem de biber közlemesini tercih edebilirsiniz. Domates ile biberi ister fırında isterseniz de mangalda közleyip o şekilde salatasını yapabilirsiniz.

Ciğer Kavurma Yanına Ne gider

BULGUR PİLAVI

İster domatesli isterseniz de sade olarak yapabileceğiniz bulgur pilavını ciğer kavurmanın yanına yaparsanız ortaya harika lezzetler çıkartabilirsiniz. Aynı zaman da bulgur pilavın üzerine taze nane eklerseniz farklı bir görüntü sunmuş olursunuz.

FIRINDA PATATES

En son olarak ciğer kavurmanın yanına yakışacak ana yemeklerden birisi de fırında yapabileceğiniz patates yemeğidir. Günümüzde zaten fırında patates yemeği çok tercih edilen ana yemeklerden birisidir.

Adım Sevilay. Yaşım 30 evliyim ve 1 çocuk annesiyim. Kadınların faydalanması için elimden geldiğince yararlı makaleleri kadinlarinyeri.com sitesine açıyorum.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir