Limonata Nasıl Yapılır, Limonata İçin Gerekli Malzemeler
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Limonata Nasıl Yapılır, Limonata İçin Gerekli Malzemeler

0

Yaz mevsimi geldiği zaman her insanın canı soğuk içecekler ister değil mi ? Soğuk içecek dediğimiz zaman da aklımıza gelen ilk içecek limonata oluyor. Hatta birçoğumuz dışarıya çıktığımız zaman pastaneler de görmüş olduğumuz buz gibi ve sapsarı olan limonatalar ne kadar güzel değil mi ? İşte bizde evimizde kendi yöntemlerimiz sayesinde buz gibi limonata yapacağız.

Limonata Nasıl Yapılır

Sadece gerekli olan malzemelerimiz limon , su ve şeker olacaktır. Tabi tatlandırmak istiyorsanız o zaman taze nane yapraklarını da tercih edebilirsiniz. O zaman isterseniz hemen limonatanın yapımını anlatmaya başlayalım.

İçindekiler

Limonata İçin Gerekli Malzemeler

  • 10 adet kalın kabuklu limon
  • 2 su bardağı toz şeker (şekeri az olsun isterseniz 1 bardak da kullanabilirsiniz)
  • 5 su bardağı içme suyu
  • 2 su bardağı buz
  • 1 demet taze nane

Nasıl Yapılır?

İlk olarak 10 adet limonu güzelce bol su ile yıkayalım ve kabuklarını rendeleyelim. Kesinlikle beyaz olan kısımları rendelememeye özen gösterin.

Kabuklarını güzelce rendeledikten sonra 4 adet limonumuzu ortadan ikiye keselim ve suyunu sıkalım. Kalan limonları da küçük parçalara ayıralım.

2 su bardağı toz şeker ile taze olarak sıkmış olduğumuz limon suyunu karıştıralım.

Rendelediğimiz limon kabuklarını , limon dilimlerini ve aynı zaman da isterseniz taze nane yapraklarını ilave edip şeker eriyene kadar ve limonların da suyu çıkasıya kadar yoğuralım.

Bu karışımın üzerine 5 su bardağı su ilave edip limonatamızı buzdolabına koyalım.

Soğuduktan sonra çıkartıp su bardaklarına koyalım ve içerisine 2 küp buzu koyup afiyetle içelim.

Limonata Kaç Kalori?

Evde yapmış olduğumuz limonata ortalama olarak 75 kalori olmaktadır. Yani aslında bakarsanız ev tipi de olsa limonata pek masum bir içecek değildir , içerisin de şeker bulunmaktadır. Bu yüzden 1 gün içerisin de çok fazla tüketmek iyi değildir.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir