Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

0

Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri arasında yer alan ve her yemeğin yanına yapılan pirinç pilavının yanına hangi salata yapılır bu konu hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Sabah öğünü haricinde öğlen ve akşam yemeği olarak pirinç pilavını tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da pirinç pilavının birden fazla çeşidi olduğundan dolayı isteyenler sebzeli isteyenler de sade şeklinde yapabilir. Fakat pilav tek başına yenmez yanına mutlaka salata yapılması gerekiyor. İşte pirinç pilavının yanına yapabileceğiniz enfes salatalar ?

Pirinç Pilavının Yanına Hangi Salata Yapılır

MOR LAHANA SALATASI

Yapmış olduğunuz pirinç pilavının yanına mor lahana salatası bence çok güzel olacaktır. Aynı zaman da yanına bir de sulu yemeklerden birini tercih ederseniz akşam yemeği olarak harika menü oluşturmuş olursunuz.

YOĞURTLU MAKARNA SALATASI

Makarna yoğurt ile buluştuğu zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor. Sizler de pirinç pilavının yanına yoğurtlu makarna salatasını tercih edebilirsiniz.

SEBZE SALATASI

Mevsimlik olan salataların hepsini bir araya toplayıp ortaya harika sebze salatası çıkartabilirsiniz. Yapacağınız sebze salatası ile pirinç pilavı çok iyi uyumlu olacaktır.

CACIK

Cacık biliyorsunuz ki salata türü olarak kabul edilir ve özellikle pirinç pilavı ve sulu yemek olduğu zamanlar da bunların yanına buz gibi cacık tercih edilir. Sizde pirinç pilavı ve sulu yemek yaparak bunların yanına salata olarak cacığı servis edebilirsiniz.

HUMUS

Salata türü olarak en lezzetli ve günümüzde ise en çok tercih edilenler arasında humus yer almaktadır. Pirinç pilavınızın yanına humus salatasını yapabilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. 34 yaşındayım ve evliyim 2 çocuk annesiyim. Cilt bakımı ve örgü modellerine çok ilgim olduğundan dolayı en güzel makaleleri sizler için paylaşmaya özen gösteriyorum. Sinemaya gitmeyi ve bisiklet sürmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir