Sebzeli Tavuk Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sebzeli Tavuk Yanına Ne Yapılır

0

Hem lezzetli hem de doyurucu olan ve Türk mutfağının vazgeçilmez yemekleri arasında yer alan sebzeli tavuğun yanına ne gider ? konusunu inceleyeceğiz. Sizler yapacağınız sebzeli tavuğun lezzetli olmasını istiyorsanız o zaman ilk olarak tavuğun organik olması bu konuda çok önemlidir. Misafiriniz gelecekse o zaman merak etmeyin sebzeli tavuğun yanına yapılabilecek bir sürü seçenek bulunuyor. İsterseniz şimdi bunlardan bahsedelim.

Çorba

Sebzeli tavuk bir ana yemek olduğundan dolayı başlangıç yemeği olması şarttır. Bu yüzden başlangıç çorbası olarak mercimek çorbası , domates çorbası veya yayla çorbasını tercih edebilirsiniz.

Pilav

Ana yemeklerin yanına gidebilecek en kaliteli yemeklerden birisi de pirinç pilavıdır. Özellikle sebzeli tavuğun yanına pilav çok iyi olur. Tabi isteyenler pirinç pilavı yerine bulgur pilavını tercih edebilir. Pilavları sade yapmak yerine domatesli veya şehriyeli gibi yapabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sebze Yemekleri

Sebzeli tavuk yemeğinin yanına zeytinyağlı soğuk sebze yemeklerini yapabilirsiniz. Bunlar ; kereviz , biber dolması ya da bakla olabilir.

Patates Püresi

Patates püresi hem lezzetli hem de doyurucu olduğundan dolayı sebzeli tavuğunuzun yanına bence çok yakışacaktır. Denemek isteyenler hiç vakit kaybetmeden denesin.

Mevsim Salatası

Her yemeğin yanına gidebilecek mezelerden birisi de salatadır. İşte bu yüzden yapacağınız sebzeli tavuğun yanına mevsim salatası yapabilirsiniz.

Ayran, cacık, yoğurt

İster ayran ister cacık isterseniz de yoğurt bunlardan birisini sebzeli tavuğun yanına aperatif olarak kullanabilirsiniz. Unutmayın her yemeğin yanına bunlar çok yakışıyor

Sebzeli Börek

Biraz yemekten ziyade hamur işi olsun diyorsanız o zaman sebzeli börek yaparak sebzeli tavuktan sonra hamur işinizi çayla beraber servis edebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir