Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

0

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider ?

Kış aylarının en çok sevilen ve küçük çocukların beğenerek yediği yemeklerden birisi de ıspanak yemeğidir. Ispanak sebzesi ile hem yemeği , hem kavurması , hem de çorbası olmaktadır. Bunları yanı sıra isteyenler ıspanaklı börek bile yapmaktadır. Bu yüzden Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini alır. Çocuklarınız mesela ıspanak yemeğini sevmiyorsa o zaman ıspanakla hazırlanan içli köfteyi deneyerek çocuklarınıza o şekilde yedirebilirsiniz. Hatta ıspanak yemeği genel olarak yoğurtla beraber daha güzel gitmektedir. Peki ıspanak yemeğinin yanına başka neler yapılabilir ?

Ispanak Yemeği Yanında Ne Gider

PEYNİRLİ MAKARNA

Ispanak yemeği yaptığınız zaman yanına yakışacak en güzel lezzetlerden birisi de peynirli olarak yapacağınız makarnadır. Makarna da aperatif olduğundan dolayı kolayca ana yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

MERCİMEK ÇORBASI

Ana yemeğin yanına gidecek başlangıç yemeklerinden birisi de her zaman çorba olur. Ispanak yemeğinin yanına da yapılabilecek en lezzetli çorbalardan birisi de mercimek çorbası oluyor. Hatta vitamin değerini arttırmak istiyorsanız mercimeğin içerisine havuç ve patates eklemesi yapabilirsiniz.

Ispanak Yemeği Yanında Ne yapsam

KIYMALI ŞEHRİYE ÇORBASI

Çorbalarda aperatif olarak yapılan şehriye çorbasını bir de kıymalı olarak yaparsanız hem vitamin değeri çok artacak hem de ıspanak yemeğinin yanına çok yakışacak.

TÜRLÜ YEMEĞİ

Evinizde bulunan sebzelerinizi değerlendirmek için sulu yemek olan türlü yemeğini ıspanak yemeğinin yanına yapıp servis edebilirsiniz. Hatta isteyenler türlü yemeğinin içerisine kuşbaşı et ekleyerek daha lezzetli hale getirebilir yemeğini.

PATATES SALATASI

Ispanak kavurması yapıldığı zaman yanına gidebilecek en güzel lezzetler içerisinde patates salatası yer alıyor. Atıştırmalık isteyenler varsa bence ıspanak yemeği veya kavurmasının yanına patates salatası iyi seçim olur.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir