Karides Güveç Yanında Ne Gider ? Yanına Ne Yakışır ?
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Karides Güveç Yanında Ne Gider ? Yanına Ne Yakışır ?

0

Karides Güveç Yanında Ne Gider ?

Deniz mahsullerini seviyorsanız o zaman karides güveç yemeği tam da sizlik oluyor. Karides’in içerisinde bol miktarda vitamin ve mineraller bulunduğundan dolayı insan vücudu için aslında çok yararlı olmaktadır. Özellikle karides güveç şeklinde yapıldığı zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkıyor diyebiliriz. Deniz mahsullerini çocuklar genel olarak sevmez fakat çocuklarınız da deniz mahsullerinden yese büyük oranda vitamin ve mineral alırlar. O zaman akşama misafirleriniz varsa ve onlara karides güveç yaptıysanız yanına da ne yapsam diye merak ediyorsanız işte sizler için bulduğumuz yemek seçenekleri.

Karides Güveç Yanında Ne Gider

FIRINDA KAŞARLI MANTAR

Karides güveç yapacağınız zaman güzel tatlardan ve fırında yapılan kaşarlı mantar çok iyi seçim olacaktır. Hem sağlıklı hem de doyurucu olduğundan dolayı bu ikisini tercih edebilirsiniz.

ZEYTİNYAĞLI ENGİNAR

Deniz mahsulleri kategorisinde yer alan karides güveç yemeği yanına yapılan yemek hafif olursa daha iyi olur. Bu yüzden zeytinyağlı olarak yapılan enginar yemeğini karides güvecin yanına servis edebilirsiniz.

Karides Güveç Yanında Ne yapsam

PATATES PÜRESİ

Çoğu yemeğin yanına yapılan ve lezzetli olarak bilinen patates püresini karides güvecin yanına kesinlikle tercih etmelisiniz. Çünkü patates püresi aynı zaman da hafif yiyecek olduğundan bence iyi seçim olur.

BÖRÜLCE SALATASI

Malum kış mevsimi geliyor ve börülceler de çıkmaya başlıyor. Sizler de yapmış olduğunuz karides güvecin yanına börülce salatası yaparak menünüzü daha zengin hale getirebilirsiniz.

KUŞKONMAZ

En son olarak tercih edebileceğiniz harika lezzetlerden birisi de kuşkonmaz’dır. Kuşkonmazları ilk olarak haşlayın ve daha sonra yağda sote olarak yaparak yemeğinizin yanına tercih edin.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir