Lazanyanın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lazanyanın Yanında Ne Gider

0

Lazanyanın Yanında Ne Gider ?

Hem lezzetli hem de İtalyan mutfağına özgü olan bu lazanya yemeği de Türk mutfağında en çok tercih edilen ve sevilen yemekler arasında yerini aldı diyebiliriz. Özellikle içerisinde bol bol soslar olduğundan ister öğle isterseniz de akşam yemeği olarak yapıp afiyetle ailenizle beraber tüketebilirsiniz. Lazanya yemeğini eğer akşam tercih edecekseniz o zaman yanına da mutlaka zeytinyağlı olan yemeklerden birisini tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü lazanya yemeğinin yanına zeytinyağlı yemekler çok yakışır. Akşama da misafir gelecekse o zaman menünüz çok sağlam olması gerekiyor. İşte lazanyanın yanına gidebilecek en ideal yemekler ;

Lazanyanın Yanında Ne Gider

BUHARDA PİŞMİŞ SEBZELER

Lazanya yemeğinin yanına buharda pişmiş olan sebzelerden birisini tercih etmeniz en iyi seçimlerden birisidir. Hatta isteyenler sebzeleri buharda pişirdikten sonra üzerlerine kaşar peyniri rendeleyip yaklaşık olarak 5 ila 10 dakika fırına atarak farklı tarzlar ortaya çıkartabilirsiniz.

KAŞARLI PATATES

Kaşarlı olarak yapılan patates yemeği fırında yapıldığından dolayı bence lazanya yemeğinin yanına da çok yakışacaktır. Kaşarlı patatesi isteyenler baharatlı olarak da tercih edebilir.

YOĞURTLU HAVUÇ

Lazanya yemeğinin yanına mutlaka salata tercih edilmesi gerekiyor. Salata olarak da yoğurtlu olarak tercih edebileceğiniz havuç salatası olabilir. İlk olarak havuçlarınızı rendeleyin ve daha sonra üzerine mayonez ve yoğurt ilave ederek meze şeklinde tercih edebilirsiniz.

Lazanyanın Yanında Ne yapsam

ZEYTİNYAĞLI SARMA

Lazanyanın yanına zeytinyağlı olarak yemek yapılırsa ortaya daha lezzetli tatlar çıkartabilirsiniz. Bu yüzden zeytinyağlı olarak yaprak sarması en iyi seçimlerden birisidir. İsteyenler bu sarmayı soğuk olarak da servis edebilir.

TAZE BARBUNYA YEMEĞİ

Lazanya yemeğinin yanına ne yapsam diye düşünen hanımlar varsa o zaman taze barbunya yemeğini yapabilirsiniz. Taze barbunya yemeğine isteyenler maydanoz ekleyerek böyle bir süslemeler de yapabilir.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir