Et Yemeğinin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Et Yemeğinin Yanında Ne Gider

0

Et yemeğinin yanında ne gider diye merak eden ev hanımları şimdi vereceğimiz yemekler sayesinde akşama harika ve bir o kadar da lezzetli yemekler yapacaksınız bence. Şimdi biliyorsunuz ki her yörenin kendine ait bir et yemeği bulunuyor ve bu yüzden et yemeğinin yapımı tamamen sizlere aittir. Et yemeği protein bakımından da zengin bir yemek olduğundan dolayı günümüzde de çok tercih ediliyor. Şimdi burada önemli konulardan birisi de et protein kaynağı ve yanına sebze yemekleri ya da karbonhidrat içeren yemekler yapılması gerekiyor.

Et Yemeğinin Yanında Ne Gider

SEBZE HAŞLAMASI

Et yemeklerinin yanına gidebilecek en güzel yemekler tabiki de sebze haşlamaları oluyor. Hem lezzet bakımından hem de görüntü bakımından sebze haşlamaları menünüzü daha zengin yapacaktır. Bu sebze haşlamaları ; brokoli , havuç ve börülce olabilir.

YOĞURTLU BROKOLİ

Yoğurtlu brokoli son zamanlar da sebzeler arasında çok tercih edilen salatalar arasında yer alıyor. Sizler de et yemeğinizin yanına yoğurtlu brokoli yaparak harika lezzet ortaya çıkartabilirsiniz.

PATATES PÜRESİ

Et yemeklerinin yanına yakışacak bir diğer yemeklerden birisi de patates püresidir. Eğer sizler patates püresinin kıvamını tutturursanız ortaya gerçekten çok güzel lezzet çıkacaktır.

KABAK KAVURMASI

Hem vitamin açısından zengin hem de lezzetli olan kabak kavurması yemeğini de et yemeğinizin yanına yapıp servis edebilirsiniz.

KIRMIZI BİBER KÖZLEME

Hem kırmızıbiber hem de sarımsakla hazırlanan bu közleme mezesini et yemeğinizin yanına yaparak et yemeğinizi daha renkli hale getirebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir