Tas Kebabı Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tas Kebabı Yanına Ne Gider

0

Türk mutfağında et yemeklerinde en çok tercih edilen ve sofraların her zaman baş sıralarında yer alan tas kebabının yanına ne yemek yapılır bugün ona bakacağız. Tas kebabı biliyorsunuz ki içerisinde kuşbaşı gibi doğranmış etler vardır. Aynı zaman da bol miktarda protein olduğundan hem bu yüzden çok tercih ediliyor hem de lezzetli bir yemek olduğundan. Tas kebabının yanına ise yapılabilecek en ideal yemek pilavdır veya bulgur pilavıdır.

Pilav

Tas kebabı denildiği zaman genel olarak akla gelen ilk yemek pirinç pilavı oluyor. Çünkü tas kebabını tamamlayan yemek budur. Aynı zaman da pirinç pilavını beğenmeyenler varsa bulgur pilavını da tercih edebilirler. Pirinç pilavı yapacaksanız da sade yapmak yerine dere otlu ya da garnitürlü olarak süslemeler yaparak ortaya harika lezzet çıkartabilirsiniz.

Bulgur Pilavı

Yukarıda dediğimiz gibi pilav yerine tas kebabının yanına bulgur pilavı da aynı şekilde yakışacaktır. Fakat sizler domatesli ya da bol salçalı olarak baharatlar ekleyerek bulgur pilavınızı süsleyerek servis edebilirsiniz.

Ayran

Tas kebabın yanına pirinç pilavı tercih ettiniz ve bu menüyü tamamlamak için ise sizler milli içeceğimiz olan ayranı seçerek menünüzü tamamlayabilirsiniz. Aynı zaman da ayranın içerisine eğer soda eklerseniz ayran hem köpüklü hem de daha lezzetli olur.

Patates Püresi

Patates püresi genel olarak tas kebabının yanına yakışır fakat tas kebabının içerisinde patates olduğundan sizler öncelik olarak pirinç pilavını ya da bulgur pilavını tercih etseniz daha iyi olur.

Sebze Yemeği

Son olarak hanımlar tas kebabı yemeğimizin yanına sebze yemeklerinden oluşan ıspanak , börülce veya fasulye gibi yemekleri zeytinyağlı olarak yapıp menünüze ekleyebilirsiniz.

Adım Yeşim. 22 yaşındayım ve Üniversite son seneyi okumaktayım. Hayalim bilgisayar mühendisi olmak ve makale yazmayı da çok sevdiğimden dolayı boş zamanlarım da kadinlarinyeri.com sitesine makale yazmaktayım.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir