Tavuk Izgaranın Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Izgaranın Yanında Ne Gider

0

Et çeşitleri olarak ızgara kendi başına bile en mükemmel ve en lezzetli yiyeceklerden birisidir. Özellikle ızgara ile bazı sebzeler bir araya geldiğinde ortaya harika lezzet çıkmaya başlıyor. Tavuk ise ızgarada yapıldığı takdirde lezzet açısından daha zengin bir hal almış oluyor. Hem terbiye edilince hem baharat katılınca ve bir de ızgara da yapılınca nefis bir tat çıkmış oluyor ortaya. Tavuk ızgaranın yanına ise gidebilecek en ideal yemekler pirinç pilavı , patates kızartmaları ve sebze salataları olmaktadır.

Sebze Salatası

Tavuk ızgara yemeğinin yanına salata yapmak isterseniz o zaman sebze salatalarını tercih edebilirsiniz. Tüm sebzeleri bir kabın içerisine küçük küçük doğrayın ve isteğe göre sıvıyağ , baharat ya da sarımsak ekleyebilirsiniz.

Patates Kızartması 

Izgaranın yanına böyle daha aperatif bir yemek arıyorum diyorsanız o zaman ister elma dilimli isterseniz de küçük dilimli olarak patates kızartmasını yapabilirsiniz. Hatta patateslerinizi sizler baharat katarak yağlı bir kağıt serip tepsi ile fırında da yapabilirsiniz.

Pirinç Pilavı

Her yemeğin yanına yapılan ve asla vazgeçilmeyen pirinç pilavı da en iyi seçimlerden birisi olacaktır. Tavuk ızgara , pirinç pilavı ve sebze salatası çok güzel menü olacaktır.

Cacık

Yaz ayında bu yemeği yapıyorsanız o zaman bence buz gibi cacık daha iyi gidecektir. Aynı zaman da cacığı dilerseniz nane ve kekik ile de süsleyerek daha leziz yapabilirsiniz.

Domates Çorbası

Başlangıç çorbamız için tavuk ızgaranın yanına en ideal domates çorbası olacaktır. Hem yapımı daha basit olduğundan bence bu çorbayı deneyebilirsiniz.

Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir