Mangal Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Mangal Yanında Ne Gider

0

Mangal Yanında Ne Gider ?

Arkadaşlarımızla , ailemizle veya evimize gelen kalabalık misafirleri ağırlayacağımız zaman yapabileceğimiz en kolay yemeklerden birisi olan ve aynı zaman da lezzetli olan mangal yemeğini yapacağımız zaman dikkat etmemiz gereken bir nokta vardır. Dikkat edeceğiniz o nokta etleri ve sebzeleri yakmamak oluyor. Mangal ateşinde yapacağınız etler ve sebzeler ziyafetlerde en çok tercih edilenler arasındadır. Mangal yapacağınız zaman ise yanına mutlaka meze ve salatalar tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra tercih edebilecek diğer yemekler de şöyledir ;

Mangal Yanında Ne yapsam

ARNAVUT CİĞERİ

Mangal yaptığınız zaman yanına yapabileceğiniz en lezzetli yemeklerden birisi de arnavut ciğeridir. Arnavut ciğeri aynı zaman da mükellef sofraların da en çok yapılan ara sıcak yemeği olarak bilinir. Özellikle yanına da bir de kırmızı soğan keserek ve lavaşta tercih ederek harika menü hazırlayabilirsiniz.

BABAGANNUŞ SALATASI

Babagannuş salatası günümüzde son zamanlar da çok tercih edilen salata çeşitlerinden birisi olmaya başladı. Bu salatayı tercih edeceğiniz zaman nar ekşisi ile sızma zeytinyağını kesinlikle kullanın salataya çok lezzet verir. Mangalda yapacağınız pişen etlerinizle babagannuş salatasını tercih ederek afiyetle ziyafet yapabilirsiniz.

Mangal Yanında Ne Gider

GAVUR DAĞI SALATASI

Hem soğan hem domates hem salatalık ve hem de maydanozu ince kıyın ve daha sonra içerisine sızma zeytinyağı ile nar ekşisini bol koyarak harika gavur dağı salatasını hazırlayıp yaptığınız mangalın yanına tercih edin. Bu salata mangalda pişen etler ile çok uyumludur.

ÇİĞ KÖFTE

Mangal dendiği zaman akla genel olarak lavaş , ayran ve çiğ köfte gelmektedir. Mangalda pişirmekte olduğunuz etlerinizden önce çiğ köfte yiyebilirsiniz. Çiğ köfteyi mangaldan önce yiyecek başlangıç açılışı yapabilirsiniz.

PATATES KIZARTMASI

İster normal patates dilimli olarak isterseniz de elma dilim patates olarak mangalın yanına patates kızartmasını tercih edebilirsiniz. Mangalın yanına gidebilecek alternatif yiyeceklerden birisidir.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir