Lahmacunun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Lahmacunun Yanında Ne Gider

0

Lahmacunun Yanında Ne Gider ?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan ve özellikle büyük küçük demeden herkes tarafından zevkle yenen lahmacun Güneydoğu gibi yörelerde en fazla yapılan yemeklerden birisidir. Özellikle lahmacun yapıldığı zaman yanına mutlaka çiğ köfte tercih ederler. Bu iki lezzet genel olarak sadece Güneydoğu yörelerinde yapılıyor. Şimdi diyelim kendiniz evinizde veya dışarıdan hazır olarak yaptırdığınız lahmacunun yanında ne gideceğini merak ediyorsanız bu konuda sizi aydınlatalım. Lahmacunun yanında gidebilecek en güzel yemekler çiğ köfte , çorba ve ayran oluyor. Bunların dışında ise ;

Lahmacunun Yanında Ne yapsam

ÇİĞ KÖFTE

Çiğ köfte , biliyorsunuz ki bulgurdan veya etten yapılan bir yemek türüdür ve özellikle en çok tercih edilen yerler doğu yöreleri oluyor. Aynı zaman da çiğ köfte birçok yemeğin yanına da tercih edilmektedir. Özellikle lahmacunun yanına gidebilecek eşsiz lezzetlerden birisidir çiğ köfte.

MERCİMEK ÇORBASI

Lahmacunun yanına sulu yemek olarak çorba yapmayı düşünüyorsanız o zaman bu çorba mercimek çorbası olabilir. Çünkü mercimek çorbası ile lahmacun çok iyi ikili olur.

Lahmacunun Yanında Ne Gider

BOL YEŞİLLİKLİ SALATA

Lahmacun olsun pide olsun bunlar hiçbir zaman sade olarak tüketilmez. Yanında mutlaka salata türlerinden bir şeylerin olması gerek. Lahmacunun yanına ise gidebilecek en ideal salata bol yeşillikle yapılabilecek mevsim salatası veya çoban salatası olmaktadır.

KURU FASULYE

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında biliyorsunuz ki kuru fasulye yemeği yer alıyor. Lahmacun yapıldığı zaman ise ana yemek yapmayı düşünüyorsanız bu kuru fasulye yemeği olabilir.

PATLICAN YEMEKLERİ

Patlıcan yemekleri genel olarak birçok yemek türü ile uyumlu olur. Lahmacunun yanına ise patlıcanları közleyip salata türü bir şeyler yaparak servis edebilirsiniz.

Adım Dilay 20 yaşındayım ve üniversite okumaktayım. Boş zamanlarım da makale yazmayı çok seviyorum. Gezmeyi ve arkadaşlarımla beraber vakit geçirmeyi çok severim.

Yazarın Profili
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir